ABC osmotycznych filtrów do wody

Najlepsze filtry do wody z odwróconą osmozą mają zbiornik, który przechowuje od pół do czterech galonów oczyszczonej wody. Niektóre modele są większe od innych, podczas gdy inne przechowują tylko kilka litrów. Liczba litrów, jaką może pomieścić zbiornik, jest ważnym czynnikiem przy określaniu, który system najlepiej odpowiada naszym potrzebom. 

Czym charakteryzują się filtry osmotyczne?

osmotyczne filtry do wodyPowinniśmy także poszukać zbiornika, który może pomieścić kilka galonów wody i możemy chcieć ulepszyć, jeśli używasz tylko filtra do wody pitnej. Systemy filtracji wody metodą odwróconej osmozy wymagają wysokiego ciśnienia wody. Gdy ciśnienie wody jest zbyt wysokie, system odetnie dopływ wody do membrany. Gdy ciśnienie wody spadnie, system otworzy się i ponownie napełni zbiornik. Jest to powszechny problem w wielu obszarach, ale nie we wszystkich. Jeśli mamy niskie ciśnienie wody, być może będziemy musieli rozważyć zakup pompy wspomagającej, aby spełnić wymagania odwróconej osmozy. Cena, po jakiej możemy kupić osmotyczne filtry do wody uzależniona jest od rodzaju i wielkości systemu. System w punkcie użytkowania może być niedrogi, podczas gdy cały system domowy może kosztować do 1300 zł. Koszt komercyjnego systemu odwróconej osmozy jest wyższy, w zależności od potrzebnego modelu i etapu. Systemy odwróconej osmozy wymagają częstych zmian filtrów i płukania ścieków. Filtry te usuwają większość szkodliwych metali i bakterii.

Podstawowy proces osmotycznego filtra wody polega na zastosowaniu membrany odwróconej osmozy do odfiltrowania rozpuszczonych substancji z wody. Następnie filtr końcowy służy do filtrowania zapachów i cząstek o wielkości jednego mikrona. Większe sześciostopniowe lub siedmiostopniowe systemy mogą dodawać cennych minerałów i poprawiać smak.