Badania prenatralne a choroby dziecka

 

Oczekiwanie na potomstwo jest bardzo ważnym czasem w życiu każdej kobiety, ale i mężczyzny. Przez dziewięć miesięcy towarzyszy im niezwykła radość ale i niepokój. Czy ciąża przebiega prawidłowo a płód dobrze się rozwija? Kobiety w tym niezwykłym okresie bardzo często chodzą do lekarzy i na badania, bo zdrowie dziecka jest dla nich priorytetem. Jednak gdy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o swoim potomku decydują się na nowoczesne badania.

Badania prenatalne są przyszłością medycyny ciążowej

profesjonalne badania prenatalne w PoznaniuOd kiedy tylko zaczęto je stosować kobiety znacznie szybciej mogą dowiedzieć się czy z ich nienarodzonym dzieckiem wszystko jest dobrze. Co to oznacza? Przede wszystkim fakt, że wykonanie takich badań pomaga bardzo szybko wykryć czy płód nie jest w żadnym stopniu uszkodzony. To niezwykle ważne, aby już wcześniej dowiedzieć się o ewentualnych zagrożeniach wadami wrodzonymi. Jednak profesjonalne badania prenatalne w Poznaniu pozwalają mamie na ogromny spokój. Nawet jeżeli okaże się, że poziom zagrożenia jest nieco wyższy dokonuje się specjalnych badań. Przeważnie okazuje się, że wystąpił stan zapalny i z dzieckiem jest wszystko dobrze. Jeśli jednak nie, taka wiedza okazuje się być kluczem do ciąży z pozytywnym rozwiązaniem. Lekarz posiadający dokładną wiedzę na temat zdrowia zarówno matki jak i dziecka będzie dbał o to, by oboje pacjentów czuło się dobrze. Warto więc wykonywać badania prenatalne i to jak najszybciej.

Specjaliści zalecają aby zrobić je do około trzynastego tygodnia ciąży. Wówczas to kobieta będzie miała pewność, że w razie wykrycia poważniejszej wady lekarze będą mieli odpowiedni czas na reakcje. Nowoczesna medycyna pozwala bowiem przeprowadzić operację dziecku, które jest jeszcze w łonie matki w celu ratowania jego życia.