okulista

Badanie wzroku i negatywna diagnoza

Pewnego dnia wróciłam z pracy i zaczęłam zajmować się codziennymi obowiązkami. Nie wiedziałam co mam zrobić. Nic nie było gotowe, a miałam naprawdę ciężki dzień w pracy. Nagle zadzwonił do mnie telefon. Była to pani wychowawczyni.

Wady wzroku to dzisiaj niemal choroba cywilizacyjna

okulistaOkazało się, że musiała przesadzić mojego syna do pierwszej ławki, ponieważ nie widział co jest napisane na tablicy. Zaleciła mi badania. Oczywiście od razu zareagowałam i sprawdziłam, gdzie znajduje się najbliższy okulista dziecięcy. Musiałam natychmiast zareagować, ponieważ dawno nie przeprowadzaliśmy żadnych profilaktycznych badań. Po załatwieniu wszelkich formalności pewna poradnia okulistyczna Bydgoszcz zarezerwowała nam termin. Musiałam zwolnić syna ze szkoły i razem udać się do specjalisty. Na miejscu czekało nas bardzo kompleksowe badanie. Nasz okulista był bardzo miłym człowiekiem i zdecydowanie miał odpowiednie podejście do dzieci. Po odebraniu wyników okazało się, że nasze badanie wzroku było bardzo potrzebne. Oczywiście diagnoza była negatywna i nie wiedziałam co mam dalej robić. Pomogła mi pani w przychodni, która stwierdziła, że pobliski salon optyczny okaże się dobrym miejscem na zrealizowanie recepty. Po dotarciu na wskazany adres dowiedziałam się, że nie ma z tym żadnego problemu. Miałam do wyboru soczewki oraz okulary. Mój syn bał się reakcji kolegów i wybrał pierwsze rozwiązanie. Oczywiście musiałam go nauczyć, że należy o nie dbać. Dostał specjalne płyny w które musiał wkładać soczewkę na noc. Ostrzegałam go aby pamiętał o ich zdejmowaniu.

Skutki mogły być bardzo nie przyjemne w postaci pieczenia oraz podrażnienia oczu. Także wybraliśmy naturalny kolor aby nikt nie zauważył.

Dobra przychodnia okulistyczna –  www.salonvision.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *