spływy kajakowe

Bezpieczeństwo w trakcie spływów kajakowych

Obecnie mamy późną jesień, czas w którym nie spędzamy wielu chwil na świeżym powietrzu, jednakże zawsze warto pomyśleć o czymś miłym, na przykład o wakacjach. Refleksją na dzień dzisiejszy są spływy kajakowe, a w szczególności bezpieczeństwo podczas ich realizacji. Nie jest to temat na czasie, ale zawsze przydatny, dlatego też warto jest o tym wspomnieć.

Jak zachować się podczas spływów kajakowych?

spływy kajakoweJeśli chodzi o spływy kajakowe, niewątpliwie jest to przyjemne spędzanie czasu wśród rodziny lub znajomych, którzy również świetnie się bawią. Nie zawsze jednak ludzie odpowiednio się zachowują na kajakach szczególnie, jeśli chodzi o ścisłe zasady bezpieczeństwa. Przykładowo, wybierając spływy kajakowe Krutynia już na samym początku zostajemy poinstruowani, w jaki sposób mamy się zachować. I nie chodzi tu o głośne rozmowy, czy niszczenie przyrody, chociaż i takie sytuacje się zdarzają. Chodzi o reakcje, które mogą mieć wpływ na życie lub zdrowie ludzkie. Znane są przypadki, że ludzie nie zachowywali się w sposób odpowiedzialnych na spływach kajakowych. Pływali w złej pogodzie, wybierali się na spływy w momencie nadejścia silnych wiatrów lub pili napoje wyskokowe, które są szczególnie zabronione. Były przypadki, że specjalnie bujano kajakiem i wówczas osoby znajdujące się w nim po prostu wypadali za burtę. Nie wolno tak robić! Podstawą bezpieczeństwa są przede wszystkim kapoki, które mogą ochronić przed utonięciem. Brawura jest jak najmniej wskazana.

Jest to krótka refleksja, a jakże wymowna. Pobyt na spływie kajakowym jest, może okazać się świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale pod warunkiem, że zostaną zachowane podstawowe zasady bezpieczeństwa. Należy być uważnym szczególnie wtedy, gdy w spływach kajakowcach uczestniczą osoby niepełnoletnie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *