spiek kwarcowy

Blaty kuchenne – jaki będzie najlepszy?

Kuchenny blat jest często najbardziej istotnym elementem wyposażenia kuchni, gdyż to nad nim będziemy często stali z nożem przygotowując rozmaite potrawy. To również na nim będziemy kładli zarówno gorące jak i bardzo zimne potrawy. Na blacie znajdzie się również dużo wody.

Jak będzie najlepszy blat kuchenny do naszej kuchni?

spiek kwarcowyTo wszystko sprawia, że dobry blat kuchenny musi być odporny na zarysowania, musi mieć wysoką tolerancję na niskie i wysokie temperatury, a także powinien świetnie radzić sobie z wilgocią. Oprócz tego powinien mieć również estetyczny wygląd, gdyż wygląd blatu będzie rzutował na wygląd całej naszej kuchni. Na rynku istnieje wiele rodzajów blatów od drewniany po blaty kamienne warszawa, aż po spieki kwarcowe firmy Laminam. Blaty dostępne są w różnych cenach i niestety nie ma tutaj żadnych ustępstw. Kupując tańsze blaty musimy mieć świadomość, że nie będziemy mieć blatu idealnego i może nas czekać jego szybka wymiana. Z kolei blaty które zapewnią nam świetną wytrzymałość oraz wygląd potrafią osiągać zawrotne ceny i niestety nie ma tutaj żadnego kompromisu. Wybierać jest spośród czego, gdyż najpopularniejszych rodzajów blatów jest co najmniej pięć, a dodatkowo dzielą się one jeszcze na kilka rodzajów. Najtańsze są blaty laminowane oraz drewniane. Jeśli chodzi o blaty laminowane to charakteryzują się one bardzo niską ceną. Jest to zdecydowanie najtańsze rozwiązanie na rynku. Blaty laminowane charakteryzują się przede wszystkim tym, że stosunkowo dobrze są sobie w stanie poradzić z wysokimi temperaturami oraz łatwo jest zachować ich czystość. Są one również bardzo łatwe w montażu, który możemy przeprowadzić samodzielnie. Gorzej niestety jest z odpornością na zarysowania z którą te blaty sobie po prostu nie radzą. Przy uszkodzeniu blatu nie da się go niestety naprawić i trzeba go wymienić.

Na drugim biegunie znajdują się blaty laminam, a w szczególności spieki kwarcowe, które gwarantują wręcz niezniszczalność blatu, ale ich zakup będzie się wiązał z wysokimi nakładami finansowymi. Bez problemu nabędziemy je w Warszawie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *