Brama wjazdowa otwierana automatycznie

Na jaki rodzaj bramy się zdecydować, żeby móc ją otwierać za pomocą pilota? Do wyboru są właściwie dwa rodzaje bram różniące się sposobem ich otwierania. Najczęściej stosowane na prywatnych posesjach są bramy otwierane na skrzydła. W firmach i na terenach przemysłowych stosuje się bramy przesuwne. Są one bardzo praktyczne również na prywatnych posesjach.

Z każdej bramy można zrobić automatyczną

automatyka do bram przesuwnychWażną informacją jest też to, że każdą bramę można przerobić na automatyczną, czyli taką, którą można sterować za pomocą pilota. Nie są to wielkie koszty, ponieważ wystarczy jedynie dokupić odpowiednią automatykę. Trzeba tylko zwrócić uwagę na to, że innych automatów używa się do bram przesuwnych a innych do bram otwieranych na skrzydła. Różnic w cenach nie ma większych. Zarówno automatyka do bram przesuwnych jak i do bram skrzydłowych kosztuje bardzo podobnie. Średni koszt samego napędu i automatyki wynosi około dwóch do trzech tysięcy złotych. Są to jednak najtańsze wersje automatyki produkowanej przez znanych producentów. A automatyce najważniejszą rolę odgrywają siłowniki, które są odpowiedzialne za otwieranie i zamykanie bramy. Każdy może taki mechanizm zamontować samodzielnie. Instruktaż do przerobienia zwykłej bramy na automatyczną można znaleźć w popularnym serwisie video. Instrukcję montażu automatu otrzymamy również od producenta przy zakupie odpowiedniego mechanizmu.

Jeśli chodzi o wybór bramy to wersje przesuwane mają o wiele praktyczniejsze zastosowanie. Brama przesuwa się na bok wzdłuż ogrodzenia, dzięki czemu nie potrzebuje miejsca na otwieranie skrzydeł. Po zamontowaniu odpowiedniej automatyki wystarczy jedno naciśnięcie przycisku na pilocie, żeby brama się przesunęła na bok. Automatykę można zamontować na każdy rodzaj bramy i nie jest to drogi koszt.