Ciągniki, rozrzutniki do obornika, czyli co powinno znaleźć się w gospodarstwie

Gospodarstwa rolne w ostatnim czasie w Polsce przechodzą prawdziwa rewolucje. Na przestrzeni kilku lat zostały one mocno zmechanizowane i zautomatyzowane. Co zdecydowanie poprawiło ich wydajność jak i ułatwiło życie samym rolnikom. Jakie rozwiązania powinny znaleźć się zatem w gospodarstwie?

Rozrzutni oborniki, ciągniki, systemy paszowe – co się sprawdzi

rozrzutniki do obornikaRozwiązań dostępnych dla gospodarstw rolnych jest naprawdę wiele i zasadniczo wszystkie one mają na celu usprawnienie i zmniejszenie ilości pracy jaka musi wykonać sam rolnik. Należy jednak mieć na uwadze to, ze nie wszystkie z dostępnych rozwiązań sprowadzą się w każdym gospodarstwie. Dużo zależy od tego jaka jest jego specyfika jak i wielkość. Jednym z popularniejszych rozwiązań są systemu paszowe czy inaczej mówiąc paszociągi. Systemy te pozwalają na całkowite zautomatyzowanie procesu karmienia zwierząt, co nie tylko poprawia stan trzody hodowlanej, ale także i zmniejsz w znacznym stopniu ilość pracy jaką przy ich hodowli trzeba wykonać. Niestety systemy te nie sprawdzają się w przypadku małych gospodarstw. W przypadku tych mniejszych zwykle wykorzystuje się wozy paszowe. Wprawdzie nie jest to całkowicie zautomatyzowane rozwiązanie, jednak i ta przyspiesza ono karmienie zwierząt. Poza rozwiązaniami technicznymi przyspieszającymi karmienie zwierząt warto jeszcze powiedzieć. o takich rozwiązaniach jak np rozrzutniki do obornika. Rozrzutniki te pozwalają na równomierne rozrzucanie na polu, kompostu i obornika, a dodatkowo kiedy nie są one wykorzystywane w ten sposób mogą pełnić funkcje samo rozładowujących się naczep. Co za tym idzie także i to rozwiązanie skraca czas pracy na polu. 

Rozwiązań usprawniających prace w gospodarstwie rolnym jest naprawdę bardzo dużo, żeby były one jednak odpowiednio praktyczne należy je odpowiednio dobrać do specyfiki swojego gospodarstwa. Im praktyczniejsze rozwiązania zastosujemy tym nasza wydajność produkcyjna będzie lepsza.