Co można wykonać z włóczki bawełnianej?

Robótki ręczne stają się jeszcze łatwiejsze z użyciem włóczki bawełnianej. Dzięki swojej gładkości i niskiej cenie jest świetnym wyborem dla początkujących oraz do eksperymentowania z dzierganiem. Nieuczulające dzianiny, które można z niej wykonać sprawdzą się idealnie zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Dzianiny z włóczki bawełnianej

włóczka bawełnianaUniwersalność włóczki bawełnianej sprawia, że można ją wykorzystać w dowolnym projekcie. W odróżnieniu do wełnianej, która jest grubsza, droższa i bardziej skłonna do zmechaceń, włóczka bawełniana prezentuje gotowe sploty w bardzo estetyczny sposób. Jest gładka i można ją bez problemu prać w pralce. Dodatkowo cechuje się wytrzymałością, nie da się jej łatwo porwać, więc można ją śmiało wykorzystać do wykonania przytulanek dla dzieci. Będą one niezwykle miękkie, a dzięki właściwościom bawełny nie podrażnią skóry nawet najmłodszych. Włóczka bawełniana nie cechuje się termoregulacją jak jej wełniane odpowiedniki i nie zatrzymuje ciepła. Jednak dzięki zapewnianiu odpowiedniej cyrkulacji powietrza pozwala skórze oddychać, przez co sprawdzi się idealnie do wykonania koszulek na sezon letni. Jest to też wspaniała alternatywa dla włókien odzwierzęcych i sztucznych, co sprawia, że po włóczki bawełniane chętnie sięgają na przykład wegetarianie, weganie czy też ludzie dbający o środowisko. Niezliczone dostępne kolory i bawełna z dodatkiem połysku sprawiają, że można z niej wykonać niepowtarzalne dzianiny.

Rozpoczęcie przygody z robótkami ręcznymi wiąże się z kupieniem kilku akcesoriów dziewiarskich i wybraniu odpowiedniego materiału. Włóczki bawełniane w setkach kolorów są idealne na start. Na miękkich i gładkich splotach doskonale widać efekty pracy a wykonane dzianiny są wyjątkowo przyjemne dla skóry.