gry planszowe

Czas z rodziną a gry planszowe

W dzisiejszych czasach żyjemy w bardzo szybkim tempie. Chyba każdy zgodzi się z tym, że znacznie ważniejsze, niż jeszcze kilkanaście lat temu jest błyskawiczne wspinanie się po szczeblach kariery, zdobywanie coraz to kolejnych tytułów naukowych oraz podwyższanie swoich zarobków.

Nie mamy czasu na gry planszowe

gry planszoweCo więcej, wielu z nas nie jest usatysfakcjonowanych z posiadania tylko i wyłącznie jednej pracy. Spójrzmy choćby na lekarzy, którzy najczęściej pracują na etacie w jednym miejscu, a dodatkowo dyżurują w kilku innych instytucjach. Bardzo często spotyka się również informatyków, którzy po spędzeniu przepisowych ośmiu godzin w biurze, dorabiają sobie później zleceniami. Nie mamy czasu nawet by pograć w gry planszowe Warszawa. W tym szaleńczym biegu za pieniądzem bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, co jest w życiu tak naprawdę ważne. Nawet jeżeli mamy dużą rodzinę i jeżeli ktoś nas o to zapyta, przyznamy, że oczywiście, bardzo ją całą kochamy, to kiedy tak naprawdę na poważnie zastanowimy się, ile poświęcamy czasu naszym rodzicom albo dziadkom (jeżeli mamy szczęście jeszcze takowych posiadać), to ostateczny rozrachunek z pewnością nie będzie dla nas zadowalającym. Warto wówczas zastanowić się – czy za kilka lub kilkanaście lat, kiedy nasi dziadkowie albo też i rodzice odejdą już do wieczności, nie pożałujemy faktu, że mieliśmy czas aby spędzać w sumie kilkanaście godzin dziennie przy pracy, jednak nie mogliśmy znaleźć nawet dwóch godzin tygodniowo, które spędzilibyśmy w odwiedzinach u naszej rodziny. Zastanówmy się, czy nie warto to zmienić, póki mamy jeszcze czas. Zaprośmy naszych rodziców i dziadków na niedzielny obiad, zorganizujmy rodzinny wieczór grania w gry planszowe. Z pewnością nie będzie kosztowało to nas wiele wysiłku. Wystarczy przekazać wszystkim jego uczestnikom żeby zabrali z domu ich zdaniem najlepsze gry planszowe, w które później wspólnie zagramy.

W ten sposób nie będzie konieczności, by odwiedzić sklep z grami planszowymi i zostawić tam pieniędzy. Przemyślmy tę kwestię spędzania większej ilości czasu ze swoją rodziną – warto.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *