jacket nurkowy

Czego potrzebujemy do sidemount i czy jacket nurkowy będzie nam potrzebny?

Sidemount to nurkowanie. Pomimo że był przeznaczony dla nurków którzy zwiedzają podwodne wąskie jaskinie to obecnie zdobywa popularność wśród nurków rekreacyjnych. Jednak jest parę rzeczy które będziemy potrzebowali do tego aby zacząć takie przedsięwzięcie.

Czym jest jacket nurkowy?

jacket nurkowyA mianowicie pierwsze i chyba najważniejsze co będzie nam potrzebne to jacket nurkowy. Jacket nurkowy to rzecz która pozwala nam umieścić całą resztę sprzętu. Drugim elementem będą butle do nurkowania które są potrzebne abyśmy mieli czym oddychać. I tu taka przewaga jest nad zwykłym nurkowaniem, że butle sidemount są montowane wzdłuż ciała ale pod pachami co zwiększa opływowość i komfort. Kolejnym ważnym elementem jest uprząż do sidemount czyli coś podobne linki po to aby jeśli nurkujemy grupą nie pogubili się. Uprząż też przydaje się po to aby jeżeli ktoś wypłynie za głęboko lub za daleko to można go łatwo ściągnąć. Kolejnym elementem który jest ważny to buty nurkowe. Zapytacie mnie po co buty nurkowi? No przecież płetwy plastikowej nie bardzo jest założyć na gołą stopę ponieważ to jest niewygodne. Można sobie odparzyć stopy albo obetrzeć. Jest też kilka sprzętów dla kolekcjonerów, albo zbieraczy. Kusza podwodna pozwala na zapolowanie na nietypowe dla naszego krajobrazu okazy, chociaż może też robić za broń, aczkolwiek przed rekinem raczej nas nie obroni. Jednak dzięki kuszy możemy zdobywać coś co nas zainteresuje. Jednak jeśli już zbierzemy coś to trzeba mieć do tego jakiś pojemnik. Oczywiście że jest specjalny worek do sidemount, który pozwala nam na przechowywanie skarbów które znajdziemy podczas nurkowania przez całe nurkowanie. Nurek sidemount ma bardzo dobrą konfigurację sprzętu.

Właśnie dzięki temu nurek może przejść przez bardzo wąskie szczeliny. Dzięki tej konfiguracji i łatwemu dostępowi do zaworów jest zwiększone bezpieczeństwo, a dzięki takiemu ułożeniu butli, jest ułatwiona kontrola i stabilność.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *