Czy budowa tarasów drewnianych jest łatwa?

Ostatnio mój kolega opowiadał mi o tym, że budował sobie taras drewniany. Byłam ciekawa, jak to przebiegało, więc zdradził mi trochę więcej szczegółów. Sama chciałabym mieć taras przy domu, dlatego interesowały mnie szczegóły procesu budowy i trochę o tym opowiem.

Budowa tarasów drewnianych z kompozytu

profesjonalna budowa tarasów drewnianych w WarszawieNie wiem czy w najbliższym czasie będę się też zabierać za budowę tarasu, ale na pewno chciałabym w jakiś sposób zapewnić sobie taki wygodny teren do posiedzenia na zewnątrz. Mogłaby to być też altana, ale taras wydaje mi się wygodniejszy. Tak czy siak, sądząc po tym co opowiadał mi kolega, nie jest tak prosto wybudować sobie ten taras. Sądzę, więc, że u mnie będzie potrzebny jakiś profesjonalista. Mąż mógłby spróbować postawić nam taras, ale nie chcę, żeby czasami powstały jakieś niedoróbki. Przystępując jednak do rzeczy, jaką jest profesjonalna budowa tarasów drewnianych w Warszawie, to znajomy powiedział mi jak to mam u siebie zrobić. On montował deski drewniane, ale takie kompozytowe. Twierdził, że z drewnianymi będzie podobnie. Dowiedziałam się jednak od fachowca, że nie do końca. W każdym razie kompozyt kładzie się w taki sposób, że legary trzeba ułożyć od razu na betonie. Z kolei do desek drewnianych potrzebna jest izolacja. Kompozyt musi bezpośrednio, równo przylegać do tej powierzchni betonowej. Trzeba więc zadbać o to podłoże jak najlepiej. Żadna nierówność nie może pozostać. Konieczny jest natomiast jakiś delikatny spadek terenu, aby woda mogła odpływać. Ja też prawdopodobnie zrobię taras z kompozytu, jednak raczej będę polegać na doświadczeniu innych ludzi. Lepiej niech mi to zrobią fachowo.

Myślę, że kolega dobrze zrobił, wybierając tak zwane drewno kompozytowe, gdyż słyszałam o nim wiele pozytywnych opinii. Drewno takie naturalne też się ponoć dobrze sprawdza, ale nie mam kogo zapytać.