Czy opłaci się wymieniać szybkę w smartfonie?

 

Wiele osób zadaje sobie pytanie dotyczące opłacalności wymienienia rozbitego wyświetlacza w drogich modelach smartfonów. Wiadomo przecież, że wymiany ekranu nie obejmuje żadna gwarancja. Chyba, że przy zakupie telefonu dokupimy sobie odpowiednie ubezpieczenie ekranu. W ostatnim czasie wszelkie naprawy poza gwarancją są opłacalne, ponieważ tanieją części zamienne.

Opłaci się wymienić wyświetlacz w telefonie Samsung

opłacalna wymiana szybki w samsungu s7 edgeW nawet najbardziej topowych obecnie modelach telefonów opłaca się wymienić szkło wyświetlacza. Zwłaszcza, jeśli nasz telefon jest wart kilka tysięcy złotych, a przecież tyle dzisiaj kosztują topowe modele smartfonów. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że szybka może rozbić się w każdym telefonie bez względu na jego wartość to musimy znaleźć sposób na jej niedrogą naprawę. Ostatnio coraz bardziej opłacalna wymiana szybki w Samsungu s7 Edge jest usługą bardzo często wykonywaną przez serwisy gsm. Wynika to z tego, że im bliżej okresu letniego tym mniej uwagi przywiązujemy do naszych telefonów. Zimą chodzimy w długich spodniach, kurtkach i płaszczach, więc mamy gdzie schować coraz większe smartfony. Latem ubieramy się o wiele lżej i jest większe prawdopodobieństwo, że telefon nam upadnie na ziemie. A wtedy rozbita szybka to nic nadzwyczajnego. Ekrany w smartfonach są bardzo delikatne jeśli chodzi o ich rozbicie. Są za to niezniszczalne jeśli chodzi o ich zarysowanie. Porysowanie ekranu jest bardzo trudne.

Naprawa smartfona polegająca na wymianie ekranu jest bardzo popularną usługą. W topowych modelach Samsung kosztuje ona na tyle mało, że jest to niewielki stosunek kosztów do ceny nowego telefonu. Części zamienne bardzo mocno potaniały, więc coraz częściej takie naprawy są po prostu opłacalne. W zasadzie w każdym modelu telefonu.