Czy warto było wziąć polisolokatę?

 

Rodzice zawsze martwili się o przyszłość. Nic dziwnego zatem, że szukali sposobu by jakoś oszczędzić. Zdecydowali się na wykupienie polisolokaty. Miało to być zabezpieczenie na przyszłość nie tylko dla nich ale i dla nas. Rodzice wiedzieli, że pewnego dnia pójdziemy na studia, a wtedy pieniądze mogą być bardzo potrzebne. 

Gdy chcesz zlikwidować polisolokatę…

polisolokaty oszustwoNiestety jak się okazało w późniejszym czasie, polisolokata była nieopłacalna, była zwykłym oszustwem, a co najgorsze likwidacja jej okazała się być nie taka prosta. W wyniku rozwiązania umowy towarzystwo ubezpieczeniowe naliczyło sobie koszty likwidacyjne wynoszące praktycznie tyle co oszczędności w wyniku czego rodzice dostaliby jakieś trzydzieści procent swoich pieniędzy. Nie mogliśmy tego tak zostawić, postanowiliśmy dowiedzieć się jak skutecznie odzyskać nasze pieniądze z polisolokaty. Z poczatku chcieliśmy zwrócić się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, aby pomogli nam ustalić jakąś sprawiedliwą ugodę. Niestetyn nie mogliśmy skorzystać z ich pomocy ponieważ okazało się, że oferta z której korzystali rodzice jest nieaktualna, a więc nie obowiązuje nas możliwość do ugodu z prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Pozostało nam wkroczyć na drogę sądową. Poprosiliśmy o pomoc firmę zajmującą się profesjonalnie likwidacją polisolokat. Adwokaci i politycy pracujący w firmie pomogli nam napisać pozew i przeanalizowali pokolei poszczególne punkty umowy, czy są one zgodne z prawami konsumenta.

Cała historia skończyła się dobrze, albowiem firma pomogła nam uporać się z polisolokatą i bezpiecznie ją rozwiązać. Z pewnością walcząc w sądzie samodzielnie nie bylibyśmy w stanie tak szybko się z tym uporać. W większej części udało się odzyskać pieniądze, a rodzice postanowili w bezpieczniejszy sposób oszczędzać pieniądze.

Sprawdź polisolokaty-pomoc.pl ofertę