Czym jest waporyzacja?

Wokół nas wiele się mówi o waporyzacji, jednak niewielu z nas wie, na czym dokładnie polega i czym różni się od elektronicznych papierosów. Jednak ta różnica jest oczywista. Waporyzatory to urządzenia, które służą do odparowywania substancji aktywnych z suszu roślinnego. 

Czy warto korzystać z waporyzacji? 

waporyzacjaTen termin nie jest nowy. Jest znany od lat osiemdziesiątych, jednak do czasu opracowania technologii pozwalającej na zastosowanie waporyzatorów w skali masowej, nie był często używany. Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych waporyzatory są bezpieczne i można je stosować bez konieczności studzenia urządzenia. Waporyzacja to nic innego odparowanie składników aktywnych z suszu roślinnego oraz jego koncentratów. W przeciwieństwie do spalania, susz roślinny jest jedynie podgrzewany. Jednak do na tyle wysokiej temperatury, że zaczyna się on zmieniać w parę, którą wykonuje się inhalację. To rozwiązanie znacznie zdrowsze od palenia, ponieważ para nie podrażnia naszego gardła ani płuc, nie zawiera też substancji rakotwórczych. Ponieważ para wodna, powstała wskutek odparowywania ziół tak naprawdę nie jest dymem. To mieszanina składników aktywnych i wody. Nie ma zdrowszej alternatywy dla waporyzacji i zapewne jeszcze długo nie będzie. Waporyzator jest gotowy do użycia niemal natychmiast po włączeniu, a czas podgrzewania ziół to średnio około piętnastu sekund. Oczywiście parametry zmieniają się w zależności od wybranego modelu waporyzatora. 

Użytkownicy waporyzatorów zgodnie przyznają, że to rewolucyjne urządzenie. Nie chodzi im tylko o jego zalety związane ze zdrowiem, ale głównie o przyjemność i efektywność korzystania z tego urządzenia. Zatem wszystkim, którzy jeszcze wahają się, czy kupić to urządzenie, mówimy stanowcze TAK.