Dla kogo kombinezony na miarę?

Kombinezon jest to ważna część odzieży ochronnej, która musi spełniać poszczególne normy jakościowe. Wszystko dlatego, aby osoba, która je zakłada czuła się komfortowo i wygodnie. Kombinezony są przeznaczone dla różnych osób począwszy od sportowców po osoby zajmujące się zawodowo nurkowaniem.

Kombinezon potrzebny do nurkowania

http://www.faun.com.pl/nurek/www/diver-o-produkcieDziś skupmy się właśnie na kombinezonach przeznaczonych do nurkowania. Jakie normy powinny spełniać, z czego powinny być z budowane i jak powinny wyglądać? Wiemy o tym, że zawód nurka jest zawodem podwyższonego ryzyka. Pracuję on pod wodą, gdzie warunki są naprawdę trudne. Często temperatura wody wynosi niewiele powyżej zera stopni Celsjusza. W związku z tym kombinezon powinien być termoaktywny, czyli mógł chronić organizm ludzki przed wychłodzeniem. Taki kombinezon jest zbudowany z wysokogatunkowego polaru, a wiemy doskonale o tym iż materiał ten idealnie zatrzymuje ciepło. Każdy kombinezon musi być szyty na miarę. Wiadomo, że postura poszczególnych osób jest inna i nie ma nic gorszego niż za małe lub za duże ubranie. Kombinezon nie powinien krępować ruchów i jednocześnie przylegać do ciała. Tuz przy nogawkach oraz rękawach są wbudowane specjalne zabezpieczenia po to, aby kombinezon w żaden sposób nie mógł się ściągnąć. Ciekawostką jest fakt, że ubranie to zawiera torebeczki powietrzne w bardzo małych rozmiarach. Ich zadaniem jest izolacja termiczna, o której wyżej była mowa.

Jak widać, jest to ubranie wysokiej klasy przeznaczone dla odpowiednich ludzi. Nie jest tanie, ale musi mieć swoją cenę, bo konstrukcja opiera się na materiałach najwyższej klasy. Gdyby nie doskonały kombinezon, praca nurka byłaby znacznie utrudniona, a w niektórych momentach wręcz niemożliwa, bo ochrona ciała jest w tym zawodzie najważniejsza.

Czytaj więcej na: http://www.faun.com.pl/nurek/www/diver-o-produkcie