pomiar czasu na zawodach

Elektroniczny pomiar czasu na zawodach a mistrzostwa w biegach

Mistrzostwa w biegach na różnych dystansach stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Samo bieganie stało się dyscypliną uprawianą przez coraz więcej osób, szczególnie w dużych miastach, gdzie jest dużo parków i innych terenów zielonych do biegania.

Pomiar czasu na zawodach jest niezbędny

pomiar czasu na zawodachTo wszystko sprawia, że mistrzostwa biegaczy, w szczególności olimpiada, mistrzostwa kontynentalne czy mistrzostwa świata, są oglądane przez wielomilionową publiczność. Jednak zanim takie zawody zostaną zorganizowane to potrzeba do tego odpowiedniego sprzętu. Przede wszystkim chodzi o pomiar czasu na zawodach. Bez niego żadna taka impreza nie mogłaby się odbyć. Do dobrego czasu zależy między innymi kwalifikacja olimpijska, zatem pomiar czasu jest bardzo ważny, bywa nawet decydujący. Ułamki sekund mogą zadecydować o zwycięstwie lub przegranej. Szczególnie ekscytujące są biegi na sto metrów, czyli tak zwany sprint. Osoba która wygra uznawana jest za najszybszego człowieka świata. To bardzo prestiżowe wyróżnienie. Od kilku już alt tytuł ten należy do Usaina Bolta, biegacza z Jamajki. Przy tego typu wyścigach niezbędny jest elektroniczny pomiar czasu, jak również fotokomórka ustawiona na linii mety. W takim biegu różnice czasowe między zawodnikami są bardzo niewielkie, a taka fotokomórka i dobre pomiary czasu są w stanie rozstrzygać spory na temat zwycięstwa danego zawodnika. Na mistrzostwach w biegach nie może jednak zabraknąć też innych dystansów do pokonywania.

Mamy biegi na dwieście metrów, czy na dziesięć kilometrów, jak również biegi z przeszkodami, czyli tak zwane biegi przez płotki. Tam oczywiście czas również ma znaczenie.

Źródłem informacji jest strona http://www.czasnachip.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *