Studia inżynierskie pozwoliły mi rozwinąć zainteresowania i umiejętności, które towarzyszyły mi od wczesnej młodości. Dzięki temu, nauczyłem się wielu nowych rzeczy i mogłem rozpocząć karierę w zawodzie inżyniera. Chciałem pracować w profesjonalnym zespole ludzi i wspólnie z nimi realizować różne projekty.
Jak skutecznie zarządzać budową?
Kilka miesięcy temu zatrudniłem się na stanowisku inżyniera w jednej z firm usługowych w moim mieście. Po jakimś czasie, poproszono mnie o kierowanie moim pierwszym poważnym projektem. Wiedziałem, że zarządzanie na budowie można porównać do kierowania przedsiębiorstwem, dlatego od samego początku starałem się jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki. Pracę rozpocząłem od zapisania wszystkich etapów oraz celów jakie musimy zrealizować w związku z inwestycją. Wspólnie z zespołem przygotowaliśmy projekt całej inwestycji i kolejno, punkt po punkcie weryfikowaliśmy poszczególne etapy inwestycji. Nasz zespół zajął się także przygotowaniem przetargów, doborem podwykonawców, a ja dzięki nowym możliwościom informatycznym mogłem śledzić postępy z komputera. Zamawiałem potrzebne materiały budowalne, tworzyłem grafiki dla pracowników, kontrolowałem budżet, a także sprawdzałem jakość oraz terminowość naszych prac. Na końcowym etapie inwestycji, wspólnie z przedstawicielem klienta zająłem się odbiorem oraz rozliczeniem kosztów inwestycji. Dzięki tym wszystkim, skoordynowanym działaniom moje pierwsze zlecenie poszło bardzo dobrze, a ja utwierdziłem się w przekonaniu, że studia inżynierskie okazały się dobrą decyzją.
Koordynacja i realizacja inwestycji jest procesem skomplikowanym. Jednak, dzięki przygotowaniu odpowiedniego planu oraz dobraniu najlepszych specjalistów ze swoich dziedzin, mogłem wykonać swoje pierwsze zlecenie w terminie i dzięki temu potwierdzić wysokie kompetencje mojego zespołu.