Ile kosztuje opona rowerowa?

Często zastanawiamy się jak ulepszyć nasz rower. A najprostszym i w miarę tanim rozwiązaniem jest zakup nowych opon. W tym momencie, do wyboru mamy kilku renomowanych oraz kilku pomniejszych producentów, których opony są najwyższej jakości. 

Opony rowerowe w rozmiarze 28 cali 

opona rowerowa 28 caliCzęsto bagatelizuje się znaczenie opon, jednakże doświadczeni cykliści dobrze wiedzą, że to często w nich tkwi sekret zwrotności i kontroli. Dwadzieścia osiem cali jest rozmiarem, który zwykle stosuje się w rowerach górskich i szosowych, toteż głównie oni posiadacze tego typu jednośladów będą zainteresowani tematem. Opona powinna być niezawodna i uniwersalna. W tym celu, producenci patentują coraz to nowsze konstrukcje bieżników. Ich funkcją jest generalnie odprowadzanie nadmiaru wody, czy błota, jednak są opony, których bieżniki są skonstruowane z myślą o łamaniu małych gałęzi, czy też zjazdach w bardzo trudnych terenach. Wtedy przyczepność jest kluczowa, a dobry bieżnik bardzo pomaga w stabilizacji toru jazdy. Zwłaszcza przy dużej prędkości. Opona rowerowa 28 cali nie jest droga, bowiem to wydatek od kilkudziesięciu do trzystu złotych. Jednak droższe ogumienie jest dedykowane profesjonalistom, którzy startują w profesjonalnych zawodach. Jednak oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy również byli ich posiadaczami. Reguła jest bowiem, ze klienci raczej nie kupują opon droższych niż sto-sto pięćdziesiąt złotych. Poza tym, generalnie rzecz biorąc, jest to kwota, za którą można kupić naprawdę dobrą, markową oponę. 

Komplet markowych opon może nas kosztować nawet pięćset złotych, ale jeśli dobrze poszukamy to znajdziemy i za trzysta. Zawsze łatwiej jest o zakup w niższej cenie, gdy w sklepach rowerowych trwają promocje oraz sezonowe wyprzedaże.