Jak karmić psa sportowego

Jeżeli chodzi o żywienie psów jest to niewątpliwie jeden z ważniejszych aspektów w przypadku psich gwiazd sportowych. W dobie bardzo duże zainteresowania licznymi dyscyplinami sportu, właściciele psów muszą dbać przede wszystkim o ich zdrowie. Pożywienie w tym przypadku jest jednym z najważniejszych elementów. Pamiętajmy, iż żywienie psów sportowych różni się od karmienia psów towarzyszących nam na co dzień o normalnej aktywności.

Karmy będą najbardziej odpowiednie dla psich sportowców

zdrowa karma dla psów sportowychW przypadku pożywienia dla zwierząt musimy najbardziej przykładać wagę do jej dobrego zbilansowania. Odpowiednia zdrowa karma dla psów sportowych powinna zawsze posiadać około siedemdziesiąt procent mięsa w swoim składzie. Niezależnie czy karmimy psa pożywieniem suchym, czy też mokrym. Dodatkowo musimy sprawdzić, czy skład zawiera odpowiednie witaminy i minerały niezbędne dla naszego czworonożnego pupila. Warzywa są również bardzo ważnym czynnikiem. Jeżeli natomiast chodzi o sam wypełniacz, to są różne szkoły, według jednym jest on nie zastąpiony w przypadku żywienia psa, natomiast drugie niekoniecznie go akceptują. Generalnie jeżeli chodzi o psy, które biorą udział w treningach, bądź też zawodach sportowych to musimy pamiętać, iż pożywienia dla nich musi być dużo bardziej kaloryczne niż dla czworonogów o normalnej aktywności. Kaloryczność ta natomiast nie może zostać osiągnięta poprzez dodania wypełniaczy, jak to nieraz jest praktykowane – niestety mogą być one nieprzyswajalne, czyli puste dla naszego psa. Dobre karmy dla psów sportowych mogą być podawany psom pracującym.

Bardzo dobrą alternatywą będzie karmienie psa naturalnymi pokarmami, jakim jest surowe mięso. Będzie to przykładowo tak zwany BARF. Na wyjazdach, na przykład konkursowych możemy zabierać poporcjowane dania dla psa, czy też karmę.