Jak urządzić kawalerkę

 

Urządzenie małego mieszkania to wielkie wyzwanie. Chodzi bowiem o to, aby wnętrze było funkcjonalne, ale także ładne. Przy urządzaniu kawalerki można zdecydować się na skorzystanie z usług doświadczonego architekta. Oczywiście trzeba wybrać ofertę takiego biura projektowego, która nam odpowiada pod każdym kątem – również finansowym. 

Funkcjonalna i stylowa aranżacja kawalerki

architekt z KrakowaW kawalerce powinna dominować zasada funkcjonalności i jest to rzecz oczywista. Mała przestrzeń powinna być zagospodarowana w sposób optymalny. Architekt z Krakowa bardzo często doradza wykonanie w takich mieszkaniach mebli na wymiar. Można je idealnie wkomponować w specyfikę lokalu mieszkalnego. Kawalerka to zazwyczaj kuchnia i pokój lub duża przestrzeń, gdzie salon i aneks kuchenny tworzą całość. Urządzenie takiej przestrzeni wymaga przeanalizowania pewnych kwestii. Osoby, które dużo gotują, powinny rozbudować przestrzeń kuchni i jadalni. Natomiast osoby, które najczęściej jadają na mieście, mogą zdecydować się na niewielką kuchenkę i kilka mebli w kuchni. Rozbudować zdecydowanie mogą natomiast przestrzeń pokoju, w którym się wypoczywa. Nie bez znaczenia będzie także staranne zaprojektowanie i urządzenie korytarza. Z pewnością wystrzegać się tu należy przesadnej ilości przedmiotów, mebli i dekoracji. W małych wnętrzach lepiej jest postawić na minimalizm i nowoczesność. Można wprowadzić ciekawą kolorystykę i ładne materiały, które pełnią zarazem funkcję użytkową i dekoracyjną.

Kawalerkę można urządzić ładnie i niekoniecznie trzeba na to wydać majątek. Przy tworzeniu ciekawej aranżacji pomocne z pewnością będą wskazówki architekta wnętrz. Chodzi o to, aby konkretne rozwiązania były nie tylko interesujące i ładne, ale także zdecydowanie funkcjonalne i wygodne w codziennym użytkowaniu.