Jak wykorzystać ścieżkę z kamieni?

W miarę własnych możliwości powinniśmy dbać zawsze oto, żeby ogród pozostał przestrzenią naturalną, ale nie wyklucza to przecież możliwości ingerencji. Tym bardziej że wszystkie ogrody mają nadawać się także do biernego i aktywnego wypoczynku. Z całą pewnością należy się zainteresować ścieżkami kamiennymi, ponieważ sprawdzają się w różnych miejscach.

Kilka faktów o ścieżce kamiennej

ścieżka z kamieniSkoro wykorzystywanie ogrodu ma wyglądać dokładnie tak, jak powiedziała o tym we wstępie, to koniecznie należy pamiętać o możliwości i wręcz konieczności przygotowania tam odpowiednich ścieżek nadających się właśnie do przemieszczania pomiędzy poszczególnymi sektorami. To ważne, ponieważ jeżeli ścieżki będą wyraźnie zaznaczone i dobrze wykonane unikniemy ryzyka niszczenia roślin i trawy przez ludzi, którzy się tam aktualnie znajdują. Ścieżka z kamieni to dobre rozwiązanie szczególnie w ogrodzie z jeszcze innych powodów. Są to kamienie pochodzenia naturalnego, więc wzory widoczne na ich powierzchniach znakomicie komponują się z pozostałymi rzeczami widocznymi w ogrodzie. Właściwe wykorzystywanie przez Unię ogrodowej może się oczywiście wiązać z koniecznością likwidacji z takich ścieżek różnych chwastów. Można ten proces realizować mechanicznie lub chemicznie. Można z kamieni tworzyć nawet kompozycje składające się z różnych kolorów. Różnych działań z takimi kamieniami nie trzeba się obawiać.

Nic nie jest w stanie uszkodzić tych eleganckich kamieni, które pozostaną w konkretnym miejscu przez wiele lat i pomimo występowania różnych czynników nie zmieniają swojego wyglądu. Dbanie o ścieżkę z kamieni może oznaczać także regularne mycie i to najlepiej wodą pod dużym ciśnieniem, ponieważ wtedy takie działanie nie oznacza ogromnego wysiłku przy dobrych rezultatach.