Jak wykryć ruch i uruchomić oprawę świetlną?

Chcąc zapewnić bezpieczeństwo na terenie budynku oraz w jego otoczeniu należy przede wszystkim właściwie rozplanować oświetlenie. W zależności od przeznaczenia danego pomieszczenia czy obszaru konieczne jest bowiem zapewnienie minimalnego natężenia światła na określonym poziomie. Do tego celu służą przeważnie oprawy świetlne z różną ilością oraz typem źródeł światła. Obecnie szczególnie popularne są oprawy LED-owe.

Zewnętrzne oprawy halogenowe

halogen z czujnikiem ruchuPosiadają one wiele zalet w stosunku do tradycyjnych żarówek. Niemniej jednak na zewnątrz budynku najczęściej stosowany jest halogen z czujnikiem ruchu, który daje mocny strumień świetlny. Warto wspomnieć, że zastosowanie czujki ruchu pozwala na automatyczne uruchamianie źródła światła. Dzięki temu osoba, która wychodzi na dwór po zmroku nie musi martwić się o szukanie włącznika. Dodatkowo w zdecydowanej większości dostępnych na rynku rozwiązań istnieje możliwość regulacji czułości dzięki czemu można dostosować urządzenie do własnych potrzeb. Tego typu oprawy powinny być montowane w bezpośrednim sąsiedztwie wszelkich wejść do obiektu. Oprócz tego należy je rozmieścić według własnych potrzeb i upodobań. Należy pamiętać, że halogeny mogą być zamontowane praktycznie w dowolnym momencie. Do ich zasilania nie jest bowiem potrzebna żadna dodatkowa instalacja. Wystarczy je podłączyć do sieci elektrycznej domu.

Dodatkowo na rynku dostępne są także rozwiązania, w których źródło światła jest zasilane z baterii umieszczonej w obudowie. Czasami stosowane są również akumulatory, które mogą być następnie wielokrotnie ładowane. Jak widać jednym z ważniejszych zagadnień jest zapewnienie pełnej ergonomii, a także bezpieczeństwa na terenie obiektu. Jednym z ważniejszych elementów jest z całą pewnością oświetlenie, które musi być rozmieszczone i rozprowadzone z przysłowiową głową.