Jak wypisać niesprawne auto z ubezpieczenia OC?

Każdy samochód, który posiada aktualny dowód rejestracyjny, musi posiadać wykupioną polisę ubezpieczeniową w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia OC. Jeśli posiada się niesprawny samochód, który jest unieruchomiony na posesji to również podlega on obowiązkowi ubezpieczenia. Jedynym sposobem na wypisanie się z takiej polisy jest zezłomowanie samochodu.

Jak zezłomować samochód?

auto złom starachowiceJest to bardzo proste i właściwie samemu nie wiele w tej kwestii trzeba zrobić. Wystarczy jedynie znaleźć jakieś sensowne złomowisko dla samochodów, które dokonuje kasacji pojazdów. Najlepiej znaleźć taki punkt, który przyjedzie we wskazane miejsce po samochód lawetą. Oczywiście dzisiaj jest to kwestia kilku naciśnięć ekranu telefonu komórkowego. Jeśli chodzi o odbiór samochodów z posesji to każdy auto złom Starachowice oferuje przyjazd po samochód lawetą. Nie trzeba się więc martwić dostarczeniem samochodu na złomowisko. Naprawdę wystarczy tylko zadzwonić. Pracownik złomowiska odbierze auto oraz wystawi dokumenty potwierdzające złomowanie. Następnie trzeba pojazd wyrejestrować w urzędzie. Jak już otrzyma się potwierdzenie urzędowe to można pójść z tym do ubezpieczyciela i legalnie wypisać samochód z ubezpieczenia. Jeśli pozostał nam jakiś opłacony okres składkowy to możemy uzyskać zwrot za niewykorzystany okres polisy. Zezłomowanie pojazdu jest jedynym sposobem na to, żeby nie musieć go już ubezpieczać.

Na każdym samochodzie ciąży obowiązek posiadania odpowiedniej polisy OC. Nie ma od tego żadnego odstępstwa. Jeśli ma się samochód to trzeba go ubezpieczać. Dlatego właśnie jedynym sposobem na rezygnacje z polisy jest wyrejestrowanie samochodu we właściwym urzędzie. A to można zrobić jedynie na podstawie dokumentu ze złomowiska, który będzie taki fakt potwierdzał.