Jak zasilać kampera?

 

Podróże kamperem są obecnie bardzo popularne. Dają bowiem poczucie wolności w czasie podróży,  umawiając zatrzymywanie się praktycznie w dowolnym miejscu. Oczywiście jednak ważne jest, aby kamperowi zapewnić dobre źródło zasilania.

Jaki rodzaj akumulatora do kampera wybrać?

akumulatory do kamperówPodróże kamperem w obecnych czasach stały się bardzo popularne. Posiadacze kampera maja praktycznie dowolność jeżeli chodzi o zatrzymywanie się w czasie podróży. Dodatkowo, kamper zapewnia odpowiedni poziom wygody w czasie podróży. Oczywiście jednak, aby było to możliwe, kamper potrzebuje odpowiedniego źródła zasilania. Akumulatory do kamperów musza bowiem zasilać wiele różnych sprzętów które znajdują się w tego rodzaju pojeździe, od oświetlenia aż po lodówkę. Dlatego też wybierając akumulator do kampera należy brać pod uwagę jego pojemność, tak aby raz naładowany wystarczył nam na cały okres podróży, bez dostępu do prądu gdzie moglibyśmy podładować nasz akumulator. Oprócz pojemności bardzo ważne jest korzystanie również z tych akumulatorów, które są odporne na wstrząsy i mało awaryjne. Zakup akumulatora elektrolitowego do kampera jest złym pomysłem, gdyż będzie się on nam bardzo często rozładowywać, gdy tylko będziemy poruszać się po jakiejś nierównej drodze, na przykład lesie. Tymczasem akumulatory żelowe są świetnym rozwiązaniem dla kamperów, gdyż są w pełni odporne na rozładowywanie się w czasie podróży i to nie tylko pod wpływem wstrząsów, ale również i niskich temperatur, czy mocnego obciążenia, a te czynniki są przecież typowe dla podróży kamperem.

Kampery, które obecnie są tak popularne, wymagają odpowiedniego źródła zasilania. Akumulator, który wybierzemy, powinien być odporny na rozładowywanie się pod wpływem wstrząsów. Dlatego też najlepiej sprawdzi się w tym przypadku żelowy akumulator.