usługi remontowe

Jakie farby do wnętrz?

Remonty mieszkań kończą się malowaniem ścian. Gwarancją udanego ich malowania jest dobór odpowiedniej farby. Jak więc wybierać farbę? Na rynku mamy do wyboru farby wodne i rozpuszczalnikowe.

Usługi remontowe mogą nam pomóc

usługi remontoweFarby wodne przed malowaniem wymagają rozcieńczenia, jako substancję rozcieńczającą wykorzystuje się zwykłą wodę. Farby wodne można podzielić na farby wapienne, cementowe, krzemianowe występujące także pod nazwą farby silikatowe, farby klejowe i emulsyjne. Farby wapienne przeznaczone są do malowania wnętrz w obiektach zabytkowych, cementowych można użyć do malowania powierzchni betonowych. Farby klejowe są dzisiaj mało popularne, z ścian pomalowanych farbami klejowymi nie da się usunąć zabrudzeń. Farby emulsyjne dzielą się z kolei na farby winylowe, lateksowe i akrylowe. Farby lateksowe są mało odporne na zabrudzenia, jednak ewentualne zabrudzenia można bardzo łatwo z nich usunąć. Farby lateksowe należą do jednych z najbardziej trwałych farb. Otwarte opakowania z farbą lateksową nie nadają się do przechowywania. Farbami akrylowymi możemy pomalować nie tylko wnętrza mieszkalne, ale także ściany w garażu. Farby rozpuszczalnikowe dzielą się na farby akrylowe i olejno-żywiczne. Rodzaj użytego do rozcieńczenia rozpuszczalnika zależy od rodzaju farby, inny rozpuszczalnik należy zastosować do farby akrylowej, inny do olejno-żywicznej.

Dokonując wyboru farby dobieramy nie tylko jej rodzaj, należy ją dobrać także do rodzaju podłoża oraz dokonać wyboru jej faktury. Do wyboru mamy bowiem farby gładkie, strukturalne lub matowe. Firma remontowa świadcząca usługi remontowe to w tej sytuacji dobry wybór.

Więcej o remontach można znaleźć na http://www.marizdekor.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *