Kartonowe opakowania na wino

 

Niektóre produkty są szczególnie wymagające w transporcie. Zwłaszcza wszelkiego rodzaju szklane towary są narażone na zniszczenie przy nieostrożnym przewożeniu. Firmy transportowe radzą sobie z tym na wiele sposobów. Jednym z nich są szczególnie dopasowane pudełka na niektóre typy delikatnych artykułów.

Transport wina w kartonowych pudełkach

pudełka kartonowe na winoJednym z produktów, które wymagają szczególnej uwagi podczas przygotowania do transportu, jest wino. Nie mówimy tu o całych jego bukłakach, lecz o napoju, który jest już w szklanej butelce. Wiele firm sprzedających opakowania specjalizuje się w produkcji pudełek odpowiednich do tego typu zadań. Z pozoru opakowanie przypomina najzwyklejszy, tekturowy karton. Jednak w środku znajdują się specjalne przegrody, które dodatkowo chronią każdą z butelek. Bez nich nawet ciasno zapakowane butelki mogłyby brzydko się rysować w transporcie. Pakowane tak, by zostawić im trochę przestrzeni mogłyby się potłuc. Dopiero otoczenie każdego ze szklanych naczyń osobno daje im największą ochronę. Najlepiej, by pudełka kartonowe na wino były wytworzone z grubej, falistej tektury odpornej na uszkodzenia mechaniczne. Przy obecnych ofertach bez przeszkód znajdziemy pudełka odpowiednie do naszych potrzeb. Do zamykania takich kartonów najlepiej użyć wzmacnianej taśmy klejącej, która dodatkowo zabezpieczy produkt. Może być ona wzbogacona o odpowiedni nadruk, jak „Uwaga szkło!” itp. Można też zaopatrzyć się w osobne naklejki z odpowiednim przekazem.

Pudełko kartonowe sprawdzi się też jako sposób na pakowanie wina, czy innych trunków, na prezent. Może być wzbogacone zabawnych nadrukiem lub eleganckim wzorem. Będzie efektownym upominkiem na wesele, dodatkowo para młoda nie będzie musiała martwić się bezpieczeństwo swojego podarku, gdy zabiorze go ze sobą „na nową drogę życia”.