Kolor worka do sianokiszonki

 

Prowadząc swoje gospodarstwo rolne każdy ma nadzieję na to, że wszystko będzie przebiegało zgodnie z planem. Praca gospodarza wcale nie należy do najłatwiejszych zadań tym bardziej, że wciąż można obserwować wzrost nowoczesnych technologii, dzięki czemu branża dynamicznie się rozwija. Jednak takie zmiany sprawiają również drobne problemy. Nie każdy nadążą nad zmianami a co za tym idzie nad kosztami.

Worki do sianokiszonki. Jakie wybrać?

wytrzymałe worki do sianokiszonkiSą jednak takie ułatwienia, które są znacznie bardziej dostępne niż na przykład zwiększona mechanizacja rolnictwa. Przykładem może być metoda kiszenia siana. Kiedyś belowało się siano zwykłą folią. Jednak bardzo szybko okazało się, że jest metoda na to aby pożywienie dla zwierząt stało się o wiele zdrowsze ale i bardziej sycące. W tym celu używane są wytrzymałe worki do sianokiszonki. Są one dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, jednak najlepszym rozwiązaniem jest zakup białej folii. Przede wszystkim dlatego, że bardzo dobrze odbija ona promienie słoneczne, dzięki czemu siano nie ma styczności z promieniami UV. Eksperci również zaznaczają, że równie dobrą folią do sianokiszonki jest ta w kolorze jasnozielonym. Ona również wykazuje się właściwościami białej. Przy zakupie warto zweryfikować czy folia posiada stosowne filtry, które będą działać pozytywnie na sam proces kiszenia. Wewnętrzna warstwa folii służącej do kiszenia pokryta jest specjalnym klejem, który ułatwia utrzymywanie całej belki i nie dopuszczenie ani powietrza ani wody, które razem powodują zwiększony rozwój pleśni.

Podsumowując zdecydowanie lepiej jest kupić folię do sianokiszonki w kolorze białym bądź zielonym albo zmieszanym. Na rynku są dostępne również worki w kolorze czarnym, jednak je należy używać jak najmniej.