Konieczność terapii dzieci z dyskalkulią

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że czasami problemy dziecka z nauką mogą wynikać z różnego rodzaju zaburzeń, a nie z lenistwa naszej pociechy. Są tego świadomi także nauczyciele, którzy coraz częściej zwracają rodzicom uwagę na to, że szkolne problemy dziecka wymagają odpowiedniej diagnostyki w kierunku zaburzeń oraz różnych dysfunkcji.

Terapia dyskalkulii sposobem na pomoc dzieciom 

dyskalkulia terapiaCoraz więcej dzieci zmaga się z dysortografią, dysleksją oraz innymi nieprawidłowościami, które sprawiają, że w porównaniu ze swoimi rówieśnikami radzą sobie zdecydowanie gorzej w danej dziedzinie. Najbardziej znana jest z pewnością dysleksja, bowiem każdy z nas wie, na czym polega ten problem i często spotkał się z tym zagadnieniem. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę  z tego, czym objawia się dyskalkulia. Wielu z nas nie ma kompletnie pojęcia, jakich problemów dotyczy. Zaburzenie to oznacza problemy z matematyką, które sprawiają, że dziecko nie jest w stanie wykonać najprostszych zadań. Jeśli zatem niepokoi nas fakt, że dziecko mimo przekazywania wiedzy, tłumaczenia oraz ćwiczeń nie jest w stanie zrozumieć tego przedmiotu może to oznaczać, że jego problemem jest dyskalkulia Terapia jest skutecznym sposobem na pomoc takim dzieciom w funkcjonowaniu w środowisku szkolnym. Konieczne jest, by dziecko uczęszczało na zajęcia korekcyjne oraz wyrównawcze, ważne także, by rodzice wspólnie z dzieckiem dużo ćwiczyli w domu.

Jeśli nasze dziecko ma ogromne problemy z matematyką, podczas gdy inne przedmioty nie sprawiają mu większych trudności warto zainteresować się tematem dyskalkulii. Jeśli wyczerpiemy wszystkie dostępne możliwości i mimo wielogodzinnych tłumaczeń nasza pociecha nie jest w stanie opanować przerabianego materiału warto zdiagnozować ją w kierunku dyskalkulii, bowiem może ona być przyczyną problemów naszego dziecka.