Koszt wynajęcia auta na katowickim lotnisku

Nie wiadomo dlaczego panuje takie przekonanie, że wypożyczanie samochodu na lotnisku należy raczej do droższych przyjemności. Wszak wydaje się, że jest to oferta skierowana do zamożnych turystów przylatujących z zagranicy. Nic bardziej mylnego, ponieważ ceny w wypożyczalniach na lotniskach należą do bardzo atrakcyjnych i konkurencyjnych względem miejskich wypożyczalni.

Dłuższy najem to korzystniejsza stawka dobowa

katowice lotnisko - wynajem autaNa lotniskach w całym kraju działają wypożyczalnie, które należą zarówno do międzynarodowych koncernów jak i do polskich firm. W obrębie danego lotniska wypożyczalnie konkurują ze sobą cenowo, dlatego ceny w tej samej wypożyczalni są różne w zależności od lotniska, przy którym się taka wypożyczalnia znajduje. Jako przykład możemy wziąć Katowice lotnisko – wynajem auta można tam znaleźć w naprawdę dobrych cenach. A w każdej wypożyczalni panuje prosta zasada – im dłuższy okres najmu tym niższa cena za jedną dobę. W wypożyczalniach można skorzystać z atrakcyjnych pakietów, które zdecydowanie obniżają dobowe koszty najmu. Decydując się na jeden z pakietów można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na tygodniowym okresie najmu. Za dobrej klasy samochód osobowy w pakiecie tygodniowym trzeba zapłacić około tysiąca złotych. Cena normalna liczona za każdą dobę byłaby o połowę wyższa. Jeśli samochód wynajmuje się w kilkudniowym pakiecie to nie trzeba się również martwić limitami kilometrów, jakie obowiązują w standardowej ofercie dobowej.

Gdyby rzetelnie porównać ceny najmu samochodów w wypożyczalniach na lotnisku i w wypożyczalniach na mieście to może się okazać, że na lotnisku wypożyczenie samochodu będzie kosztować o wiele mniej. Dlatego coraz więcej klientów lotniskowych wypożyczalni to mieszkańcy okolicznych miast i miejscowości, którzy chcą po prostu tanio wynająć samochód.