kursy zawodowe

Kursy zawodowe lepsze niż studia

Zawsze marzyłem o tym aby pójść w końcu na studia. Wszyscy mi bowiem mówili, że jest to najlepszy okres w życiu człowieka i najwięcej się tam nauczę. Nawet więc pomimo tego, że jeszcze nie wiedziałem na co w przyszłości pójdę, to byłem tym bardzo podekscytowany.

Kursy zawodowe w Bydgoszczy są bardzo dobre

kursy zawodoweJednak jak to się w życiu zdarza, często spotyka nas zawód.Studia okazały się być bowiem kompletnym niewypałem. Idąc na techniczne studia spodziewałem się bowiem, że będą one niesamowicie ciężkie. Byłem więc przygotowany, na nieprzespane noce, dodatkowe projekty i wiele innych. Jednak wszystko co dostałem to bardzo nudne wykłady gdzie dziesięć razy słyszałem to samo. Przez pierwsze pół roku nie usłyszałem praktycznie nic nowego, więc stwierdziłem, że nie ma sensu tego dłużej ciągnąć. Zrezygnowałem więc z uczelni i wybrałem szkoły policealne. Usłyszałem bowiem, że tam można zdobyć doświadczenie w zdecydowanie krótszym czasie. Ponadto zainteresowały mnie kursy zawodowe-bydgoszcz, które oferowali. Zapisałem się więc na roczne studium teleinformatyczne i bardzo mi się tam spodobało. Zawsze słyszałem, że szkoły policealne reprezentują sobą niezwykle niski poziom, szczególnie w porównaniu do studiów. Jednak ta okazała się być o wiele trudniejsza i było zdecydowanie więcej materiału do przerabiania. Oczywiście, może przez pięć lat studiów nauczył bym się więcej. Jednak kursy zawodowe zapewniają bardziej skondensowana wiedzę, dzięki której szybciej można pracować.

I tak właśnie się stało. Już tylko jak skończyłem kurs to znalazłem prace w zawodzie. Oczywiście początkowo był to tylko nisko płatny staż jednak cieszyłem się, że mogę to robić. Teraz po pięciu latach w tej firmie, jestem szanowanym i dobrze opłacanym pracownikiem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *