Kuzynka została radcą prawnym

Moja rodzina ostatnimi czasy nie może się nachwalić mojej kuzynki, która ma rewelacyjne wyniki na studiach. Podobno będzie już wkrótce radcą prawnym. Wiem o tym, że zawsze była ambitna i bardzo dobrze się uczyła. Wiem tez, że bycie prawnikiem nie jest niczym prostym. Do tego trzeba po prostu posiadać odpowiednią wiedzę.

Radca prawny i jego zadania

najlepszy radca prawny z Pruszcza GdańskiegoKuzynka za pół roku ukończy studia na jednej z najlepszych uczelni w Polsce. Wcześniej miała praktyki w różnych kancelariach pracowniczych. Nie otrzymywała przy tym żadnego wynagrodzenia. Poświęcała swój wolny czas po to, aby zdobyć cenne doświadczenie. Sądzę, że kuzynka jako najlepszy radca prawny z Pruszcza Gdańskiego rewelacyjnie sprawdzi się w tym zawodzie. Najpierw jednak musi zdać egzamin na aplikację adwokacką. Oczywiście ma w planach zostać adwokatem. W końcu adwokat może więcej, niż radca prawny. Radca prawny odnosi się głównie do prawa pracy. Jego obecność na salach sadowych ma miejsce tylko i wyłącznie wtedy, kiedy chodzi o prawo pracy. Adwokat natomiast może reprezentować stronę w każdych sprawach. Nie ważne czy dotyczy to prawa pracy, rodzinnego czy karnego. Jest to całkowicie obojętne, ponieważ adwokat ma wiedzę wszechstronną. Moją kuzynkę najbardziej interesuje prawo gospodarcze. Mnie to było całkowicie obce. Jest mi trochę przykro, że jestem w cieniu mojej krewnej. W końcu jako nauczycielka historii zarabiać będę o wiele mniej pieniędzy. Mimo to życzę jej jak najlepiej.

Osobiście nie chciałabym zostać radcą prawnym. Jest to zawód odpowiedzialny i ciężki. Może jednak okazać się ciekawy. Zanim jednak ktoś podejmie się tego zawodu musi ukończyć odpowiednie studia i przeszkolenia oraz praktyki merytoryczne. Jak więc widać, nic nie jest za darmo. Nic nie jest takie proste, a studia prawnicze w szczególności.