Ledowe taśmy i ich wykorzystywanie

Idąc z duchem czasu i śledząc najnowsze trendy dotyczące aranżacji mieszkań wiemy, że coraz częściej do oświetlenia stosowane są żarówki i taśmy led. Zarówno  lampy, żyrandole jaki i taśmy ledowe, którymi możemy ozdobić i rozjaśnić każdy kąt naszego mieszkania, można kupić praktycznie w każdym sklepie a artykułami meblowymi.

Zastosowanie i cena taśm ledowych

taśma led 230vTaśmy led zarówno 220V jak i o większej mocy podłącza się do gniazdka elektrycznego. Zatem można je podłączyć prawie w każdym miejscu w domu. Większość z nich jest dostosowana zarówno do użytku wewnętrznego jak i zewnętrznego. Specjalna elastyczna powłoka chroniąca lampki led przed mrozem i wilgocią spowodowała zainteresowanie lampkami właścicieli domów, którzy zawieszają je na zewnątrz. Taśma led 230V  może być dekoracją na elewacji domu. Szczególnie w okresie Bożego Narodzenia można zaobserwować wiele domów podświetlonych właśnie takimi taśmami led. W domu są też bardzo często wykorzystywane. Niektórzy ozdabiają nimi szafki z lustrem łazienkowe. Takie połączenie powiększa optycznie małe łazienki. Inni montują je na schodach, tak żeby w nocy były one podświetlone. Za telewizorami i pod szafkami kuchennymi również są bardzo często montowane. Takie taśmy led o różnej mocy możemy spotkać także w samolotach czy w kinie, wskazują one użytkownikom drogę ewakuacji. W hotelach, które mają kilka pięter tez za pomocą taśm są wyznaczane drogi ewakuacji oraz inne ważniejsze pomieszczenia.

W zależności od zastosowania taśmy led są bardzo często stosowane w domach i nie tylko. W tani i nowoczesny sposób możemy podświetlić wejście do naszego domu czy nadać nowy charakter szafkom w salonie. Producenci takich taśm oferują je w kilku kolorach. Możemy zakupić taśmy led w odcieniu zimnym, ciepłym lub kolorowe.