angielski dla dzieci

Mały poliglota – angielski dla dzieci

Wiele osób zastanawia się, czy nauczanie bardzo małych dzieci języka obcego ma sens, czy będą potrafiły nauczyć się czegoś więcej niż kilka słów i zwrotów i tak dalej. A przecież nauka przebiega niemal tak samo jak nauka języka ojczystego, którym dziecko uczy się mówić płynnie..

Angielski dla dzieci od najmłodszych lat

angielski dla dzieciNauczanie dzieci warto rozpocząć jak najwcześniej, kiedy umysł jest najbardziej chłonny na takie informacje, a aparat mowy dopiero się kształtuje i łatwo może przystosować się do dźwięków obcej mowy. Angielski dla dzieci Chorzów, czyli kurs dopasowany do najmłodszych, daje szansę na mówienie płynnie i bez śladu obcego akcentu. Nauka angielskiego dla dorosłych jest trudniejsza, ale nie niemożliwa, jednak nie ulega wątpliwości, że kurs języka angielskiego będzie łatwiejszy dla kilkuletniego dziecka niż dla jego rodzica, który nie potrafi już tak szybko przyswajać sobie wiedzy. Z czasem, gdy dziecko podrośnie, warto je posłać na naukę do profesjonalistów. Np. katowicka szkoła języków obcych prowadzi kursy dla osób w różnym wieku i dobrze dopasowuje poziom do wieku i umiejętności uczestników kursu. Dzięki temu angielski jest wciąż dobrze przyswajany, szczególnie, gdy od pierwszych lat życia ma się solidne podstawy i płynność wymowy. Można pomyśleć nauczaniu więcej niż jednego języka obcego – to również jest możliwe!

Dzięki wcześnie rozpoczętej nauce dziecko ma szansę mówić płynnie w języku obcym – a może językach? Takie nauczanie nie wpływa negatywnie na naukę języka ojczystego, a przynosi korzyści jeśli chodzi o zdolności przyswajania informacji i kojarzenia faktów, co procentuje, gdy dziecko jest starsze i idzie do szkoły.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://ence.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *