pielęgnacja ogrodów

Miasta satelickie i pielęgnacja ogrodów

Wiele lat temu pewien człowiek, wymyślił dość zaskakującą i innowacyjną rzecz. Były to miasta ogrody, które miały dawać ludziom choć trochę odetchnąć na świeżym powietrzu.

Pielęgnacja ogrodów daje dużo radości

pielęgnacja ogrodówJej autorem był Ebenezer Howard, który wszystkich zaskoczył, choć bardzo pozytywnie. Idea takiego miasta miała polegać na tym, że każde z nich, miało mieć drugie mniejsze miasto. Wielkie miasto przepełnione zmechanizowaniem, techniką i betonem, oraz drugie małe, w którym królowała zieleń. Bardzo żałuję, że obecnie takiego czegoś nie ma, choć można zauważyć małe nawiązania do tego. Oczywiście większość z nich nie jest zamierzona, ale chociaż szczątkowo pomysł przetrwał. Obecnie często mamy niedaleko miast ogródki działkowe. Można powiedzieć, że to takie nasze małe miasta, które raczą nas swoją zielenią. Jest wiele korzyści takiego rozwiązania. Przede wszystkim ogrody dają nam możliwość oderwania się od codzienności. Chodzenie do pracy, robienie zakupów, oglądanie telewizora. Niestety w większości przypadków tak to właśnie wygląda. Dużo radości daje nam też profesjonalna pielęgnacja ogrodów łódź. Szczególnie przydaje się to ludziom starszym, którzy mają naprawdę dużo wolnego czasu i nie zawsze wiedzą jak go spożytkować. A tak to mają chwilkę na nawadnianie ogrodów, a nawet i projektowanie ogrodów. Możemy sobie tylko wyobrazić, ile starszemu człowiekowi dałoby to satysfakcji. I nawet niepotrzebne byłyby nam usługi ogrodnicze, gdybyśmy mogli sami się zaopiekować fragmentem zieleni. Każdy z nas lubi latem pojechać sobie na działkę, nad jezioro czy pójść na spacer do parku.

Niegdyś natura była codziennością, dziś jest tylko miłą odmianą. W takim dużym mieście jak Łódź, rzadko możemy jej doświadczyć. Dlatego warto łapać takie chwile przyjemności na łonie natury i wypatrywać dzisiejszych miast satelickich.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *