Mierzenie parametrów jakości energii elektrycznej

Dzięki zastosowaniu analizatorów parametrów jakości energii elektrycznej można sprawdzać czy przesyłana sieć jest zgodna z oczekiwaniami. W ten sposób można kontrolować pracę urządzeń elektrycznych, które w momencie zapadów, zaników czy przepięć mogą być znacznie mniej funkcjonalne. Dzięki takiej analizie wiadomo jest jaką sieć się otrzymuje.

Jakie parametry jakości energii elektrycznej są ważne?

parametry jakości energii elektrycznejW zakładach przemysłowych i miejscach użyteczności publicznej znajduje się mnóstwo urządzeń elektrycznych i elektromagnetycznych, które wymagają zasilania. Aby sprawdzać czy przesyłana energia zgadza się z tą, która jest opłacana i czy wystarcza ona do pracy szeregu maszyn, stosuje się analizatory sieci. Urządzenia te pozwalają na przeprowadzenie różnych pomiarów, takich jak przebiegi w czasie rzeczywistym, napięcia, prądy harmoniczne i rozruchu, moc, a także zdarzenia takie jak zaniki, zapady czy przepięcia. Parametry jakości energii elektrycznej należy mierzyć, aby móc kontrolować to, jaka sieć jest przesyłana i czy jest zgodna z normami i oczekiwaniami użytkownika. Dzięki wyposażeniu swojej firmy w tego rodzaju analizatory sieci, można dużo sprawniej monitorować jej stan, odczytując dane z wygodnego, intuicyjnego wyświetlacza. Dane zawarte w urządzeniu mogą być przesyłane na komputer, co pozwala na porównywanie zebranych danych.

Usprawnienie kontroli przesyłanej energii pozwala właścicielom zakładów przemysłowych i miejsc użyteczności publicznej, sprawdzać jakiej jakości jest otrzymywana sieć. Dzięki analizatorom parametrów energii nie ma obaw, że będzie ona złej jakości, ponieważ wszelkie przepięcia czy zapady zostaną wykryte. Urządzenia te są bardzo łatwe w obsłudze i intuicyjne podczas odczytu, dzięki cyfrowemu wyświetlaczowi.