Modne zegarki drewniane

 

Każdy z nas nosi jakiś element biżuterii, bo jest ona bardzo popularna, a czasem nawet przydatna. Kobiety głównie noszą kolczyki i pierścionki, a mężczyźni bransolety i łańcuszki. To co ich łączy, to zegarki, bo ma go prawie każdy.

Jak wyglądają drewniane zegarki?

drewniany zegarekNiektórzy traktują je element dekoracyjny, bo pasuje do stylizacji, a inni nie wyobrażają sobie wyjść z domu bez zegarka na ręce. Już małe dzieci dostają od rodziców swoje pierwsze zegarki na szóste, czy siódme urodziny. Jednak te dziecięce różnią się od tych dla dorosłych. Drewniany zegarek jest hitem na rynku od dobrych paru lat. Noszą go kobiety, ale także mężczyźni, bo dostępne w wielu wariantach. Głównym surowcem z jakiego są wykonane, jest naturalne drewno. Może ono być bukowe, dębowe, sosnowe, czy klonowe. Dostępne są w odcieniach jasnego i ciemnego drewna dla kobiet i mężczyzn. Zegarek jest doskonałym elementem uzupełniającym każdą stylizację i jest też bardzo praktyczny. Drewniane modele mają całą kopertę wykonaną z naturalnego surowca i mogą mieć też wskazówki drewniane. Cały mechanizm jest stalowy, a pasek najczęściej jest skórzany, ponieważ taki najlepiej pasuje. Modele kobiece tarcze mają w jasnych kolorach, takich jak na przykład biały, beżowy, czy blado różowy, natomiast męskie zegarki, mają tarcze w ciemnych odcieniach. Aby zabezpieczyć mechanizm zegarka i wskazówki przez zniszczeniem i ewentualnym zalaniem, jest pokryty szkłem mineralnym, które charakteryzuje się wysoką odpornością na zarysowania i uszkodzenia.

Zegarek może być świetnym pomysłem na prezent dla żony, męża, czy rodziców. Szczególnie modny jest drewniany, który ma możliwość dowolnej zmiany paska, jeżeli oryginalny nam nie będzie odpowiadał. Są one wodoszczelne, więc nie musimy się obawiać o ich jakość.