Montaż baterii łazienkowej

 

Chyba nikogo nie zdziwi stwierdzenie, że produkowane obecnie elementy hydrauliki zazwyczaj są kiepskiej jakości, ponieważ producenci chcą, by klienci w przypadku jakiejkolwiek usterki wracali do nich po nowe elementy. Oczywiści jest pewna grupa produktów premium, które działają bezproblemowo przez wiele lat, ale ich cena sprawia, że nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup.

Jak uszczelnić połączenia hydrauliczne?

taśma teflonowaNajgorszym co nam się może przytrafić to awaria instalacji wodnej w świeżo wyremontowanej łazience. W przypadku zauważania jakiegokolwiek przecieku należy niezwłocznie zamknąć główny zawór z wodą i wezwać hydraulika. Sytuacja nie zawsze będzie rysowała się w czarnych barwach, ponieważ najłatwiejsze do usunięcia są usterki elementów końcowych układów hydrauliki typu krany, baterie umywalkowe i zawory. Jeśli mamy szczęście, wystarczy zakup nowego złącza do baterii umywalkowej lub prysznicowej. Koszt zakupu takiego złącza to zazwyczaj kilka złotych. Jednak samo złącze to nie wszystko. Ważna jest też taśma teflonowa, ponieważ to ona odpowiada za szczelność wykonanego przez hydraulika połączenia. Taśmy teflonowe są stosunkowo tanie względem innych części armatury sanitarnej, dlatego warto postawić na te wyższej jakości, by móc spać spokojnie. Montaż nowej baterii łazienkowej należy rozpocząć od nawinięcia taśmy teflonowej na gwint złącza, po czym dopiero nakręcić mufę baterii na przygotowany wcześniej gwint. Elementy baterii łazienkowej są podatne na uszkodzenia, więc należy je dokręcać przez szmatkę zabezpieczającą.

Każdy szanujący się hydraulik po skończonej pracy powinien zostawić po sobie porządek. Jeśli będziemy zadowoleni z całokształtu jego usług, to w przyszłości na pewno do niego wrócimy, a być może polecimy go znajomym.