Najlepsze farbki do szkła

Jestem nauczycielką plastyki w szkole podstawowej. Moją pasją są różnego rodzaju robótki ręczne i rękodzieło. Chętnie pokazuję im co wspaniałego można zrobić z kawałka włóczki i wełny, ale jednak najbardziej uwielbiam robić wraz z dziećmi przepiękne witraże i rysunki na szkle. Z internetu czerpię wiele inspiracji, by wspólnie pokazać im, że wykonanie czegoś samemu sprawia wiele frajdy.

Dobre farby do szkła

farby do szkłaNajlepsze projekty powstają przy użyciu najlepszych artykułów – nie trudno się tego domyśleć. Jako, że jestem perfekcjonistką kupuję tylko najlepsze farby do szkła. W ten sposób chcę mieć pewność, że moje rysunki wyjdą niemal tak, jak zostało to pokazane w Internecie. Oprócz witraży, rysunki na szkle to również ozdabianie szklanek, słoików czy talerzy. W ten sposób zachęcam do zabawy również swoje dzieci i męża. Wspólnie zdobimy na nasze ulubione kolory przedmioty codziennego użytku i cieszymy się ze spędzonego wspólnie czasu. Przy wyborze farby zwracam uwagę na jego kolor. Musi być intensywny i trwały. Sama farba najlepiej jakby była szybkoschnąca i transparentna. Najczęściej sięgam bo farby na bazie spirytusu oraz te, które można rozpuścić w wodzie. Wszystkie, które kupiłam dotychczas nie blakną od światła, co jest ich największym plusem. Szeroki wybór towarów, szczególnie w sklepach internetowych jest kolejną zaletą i powodem, dlaczego zaopatruję się w farby przez Internet.

Już nie mogę się doczekać kiedy znów zasiądziemy do wspólnego stołu i za pomocą farb będzie upiększali garnki i kubeczki. Czasem sięgamy też po farby do malowania ceramiki, by nadać nieco zapomnianym zastawom kawowym nowego blasku i wzoru. Dobre jest też to, że kupując specjalnie dedykowaną farbę mamy pewność, że będzie ona się trzymała na tak śliskiej i wymagającej powierzchni.