Najlepsze suplementy do crossfitu

 

Coraz popularniejszy w obecnych czasach stał się crossfit. Nie ma czemu się dziwić, trzeba tu naprawdę się natrudzić, a żeby były jakieś wyniki potrzebna jest ciężka praca. Jest to sport dla naprawdę twardych ludzi. Zarówno kobiety jak i mężczyźni to ćwiczą za co bardzo ich szanuję. Jednak istotne jest jakie suplementy się bierze do treningu.

Jakie suplementy są odpowiednie do crossfitu?

suplementy crossfitOczywiście najważniejsza jest odpowiednia dieta, która zapewnia naszemu organizmowi różne składniki odżywcze. Jednak zawsze czegoś brakuje, a coś możemy ulepszyć. Jeśli chodzi o różne suplementy które warto brać do treningów crossfitu to polecam przede wszystkim dwa. Chodzi mi o znaną wszystkim kreatynę oraz bcaa. Postaram się krótko opisać ich działanie w tym tekście. Jeśli chodzi o kreatynę to większość osób powinno znać jej działanie, jest niezwykle popularna, a przy tym naprawdę szczegółowo przebadana. Dzięki czemu wiadomo zarówno o tym jakie efekty daje, jak działa, a także na jakie skutki uboczne można liczyć przy jej przedawkowaniu. W każdym razie pozwala ona zwiększyć masę mięśni, a także poprawić ich siłę. Jest to naprawdę potrzebne przy cross ficie, który wymaga niezwykle dużo sił. Kolejnym suplementem który gorąco wam polecam jest bcaa. Jest to połączenie kilku aminokwasów, które pozwalają szybciej zregenerować swoje ciało po ćwiczeniach, a także nie pozwalają na degenerację mięśni. Oba te działania są niezwykle ważne, dlatego jest on niezwykle istotny jeśli chodzi o suplementy crossfit. Warto zapoznać się z ich działaniem, a także skonsultować z lekarzem i trenerem, by wszystko przebiegło jak najlepiej pod względem naszego zdrowia oraz wyników.

Suplementy pozwalają w ogromny stopniu zwiększyć efekty naszych treningów. Jednak słowem klucz jest zwiększyć, jeśli nie będziemy odpowiednio ciężko pracować to one nam nic nie dadzą, dlatego właśnie naprawdę ważne jest by to ćwiczenia były podstawą na której wszystko się opiera. Zarówno dieta jak i suplementy się na nich opierają.