Najlepsze zabiegi mezoterapii wykonywane w Szczecinie

Mezoterapia może kojarzyć się ze skomplikowanym zabiegiem. Jest to jednak dość łatwy zabieg stosowany powszechnie w medycynie estetycznej oraz kosmetologii. Jest wiele rodzajów mezoterapii, ale główne zadanie jest zawsze takie samo.

Na czym polega zabieg mezoterapii wykonywany w Szczecinie?

mezoterapia w SzczecinieMezoterapia jest metodą niechirurgiczną. Polega na tym, że do skóry właściwej wprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia różne substancje. Najczęściej są to substancje lecznicze, przeciwzmarszczkowe, regenerujące, nawilżające skórę i inne. Zależy od rodzaju problemu skórnego konkretnego pacjenta. Chyba najczęściej wykonywana jest mezoterapia igłowa. Tu wykorzystuje się strzykawki, które posiadają bardzo cienkie igły. Igły te wprowadza się śródskórnie, a następnie uwalnia się zawartość strzykawki w skórze właściwej. Są też specjalne urządzenia, które działają tak samo, a ich wykorzystanie zajmuje znacznie mniej czasu. Mezoterapia bezigłowa to już bardziej nowoczesna metoda, która polega na zastosowaniu prądu elektrycznego. Prąd o odpowiednim natężeniu zwiększa przepuszczalność błonową, dzięki czemu można wprowadzić odpowiednie substancje do skóry. Taka mezoterapia w Szczecinie jest dość popularna. Nieco rzadziej wykorzystuje się takie metody jak sonoforeza oraz jonoforeza. Pierwsza z nich polega na zastosowaniu ultradźwięków, a druga działa jonami na skórę. Mezoterapię stosuje się nie tylko w medycynie estetycznej, ale również w medycynie konwencjonalnej. Jest ona wykorzystywana przy urazach sportowych, leczeniu bólu, chorobach degeneracyjnych i nie tylko.

Jeśli chodzi o wskazania z zakresu medycyny estetycznej, to na pewno warto wspomnieć o suchej i odwodnionej skórze, zmarszczkach, rozstępach, cellulicie oraz łysieniu. Jeśli ktoś boryka się z tymi problemami, powinien skorzystać z mezoterapii.