Naprawa i serwis ekspresów do kawy

Mając niewielką kawiarenkę w centrum miasta trzeba być na czasie pod względem serwowanych dań, czy napojów. U mine można napić się bardzo dobrej kawy z ekspresu oraz zjeść bardzo przepyszne ciastka oraz ciasta. Ludzie do mnie przychodzą, by napić się kawy i porozmawiać. Dlatego tez muszę konieczne dbać o moje ekspresy do kawy, by cały czas były na chodzie. 

Wizyta serwisanta do mojego ekspresu 

serwis ekspresów do kawyMam dwa ekspresy do kawy, tak jak już o tym wspomniałam. Mam dwa z uwagi na to, że czasami mam tylu gości, że podawanie kawy tylko i wyłącznie z jednego ekspresu mogło by potrwać zbyt długo, a to mogło by mnie na razić na stratę moich klientów. Poszli by po prostu gdzie indziej. Zaletą posiadania dwóch ekspresów nie jest tylko szybkość podawania zamówionych kaw, ale też nie wyklucza mnie z biznesu, podczas gdy ekspres do kawy musi zostać poddany serwisowi. Serwis ekspresów do kawy może być nawet szybki. Osoba która przeprowadza taki serwis robić to sprawnie, ale nie da się przecież przewidzieć ile to może potrwać. Musi on dokładnie zobaczyć, czy wszystkie elementy ekspresu są sprawne. albo on przyjeżdża do mnie do kawiarni i na zapleczu robi ten cały serwis ekspresu, albo jeśli ja mam czas to mogę też podjechać do biura serwisu i tam zostawić swój ekspres. Ale prawdę mówiąc mi wygodnie jest, gdy to serwis przyjeżdża do mnie. Póki co podczas wykonywania serwisu przez osobę, która się na tym zna, to zostały wymienione tylko filtry do kawy. Także bardzo dbam o moje ekspresy. Lepiej o nie dbać niż później płacić za jakieś naprawy. Kontrola ekspresu do kawy jest bardzo ważne. Przez to mogę cały czas pracować na sprawnych ekspresach. Nigdy nie daję obu ekspresów do serwisu, zawsze po jednym.

Prowadząc kawiarnie i mając do dyspozycji dobry ekspres do kawy lub ekspresy, jak w moim przypadku to trzeba o nie dbać. Warto pozostawić sprawdzenie ekspresu do kawy osobie, która się na tym zna. Serwis ekspresów wcale nie jest aż tak drogi, by go nie przeprowadzać.