Niespełnione marzenia a sprzątanie

Wczoraj rozmawiając wieczorem z mamą pozwoliłyśmy sobie na całkowitą szczerość. Dawno tak otwarcie nie rozmawiałyśmy o wszystkim. Opowiedziała mi dużo o swojej młodości, czasach licealnych oraz o tym, jak znalazła się na studiach.

Czyszczenie dywanów w pralni

czyszczenie dywanówOpowieść doskonale obrazowała to, jak Warszawa zmieniała się na przestrzeni lat. To było fascynujące – siedzieć i słuchać mamy, której ogromną radość sprawiało wspominanie minionych lat. Opowiedziała mi nawet o tym, jak poznali się z tatą. Pewnego razu mama dostała za zadanie od swojego ojca wykonać sprawne czyszczenie dywanów w całym domu, a trzeba wspomnieć o tym, że mieli ich całe mnóstwo. Mama z natury była leniwa, ale sprytna. Wymyśliła więc idealny plan – zaniesie dywany do pralni i zapłaci z oszczędności. Pieniędzy akurat nigdy jej nie brakowało, ponieważ dorabiała sobie zrywając owoce i sprzedając je. W pralni pracował młody i przystojny chłopak, jak się później okazało, był to mój tata. Mama od razu wpadła mu w oko, więc gdy tylko zleciła mu pranie dywanów, od razu zaoferował jeszcze pranie wykładzin za połowę ceny, a nawet darmowe pranie tapicerki. Mama się roześmiała bo zauważyła, że podoba się chłopakowi. Zgodziła się i przyniosła mu niezliczone ilości wykładzin i dywanów, a na koniec zaprosiła do siebie, żeby mógł w spokoju odświeżyć jej tapicerkę. Mój tata został wtedy w pracy na swoje pierwsze nadgodziny po to, żeby wyrobić się ze zleceniami od mamy oraz od innych ludzi. Pracował ciężko całą noc, ale opłaciło mu się to. Następnego dnia udał się do mamy z bukietem polnych kwiatów, które zerwał po drodze. Jedną stokrotkę zatknął sobie za uchem, co rozbawiło bardzo moją mamę. Myślę, że już wtedy też jej się podobał, jednak nie dawała tego po sobie poznać.

Zaprosiła go na żmudne czyszczenie tapicerki, ale jednocześnie doglądała jego pracy, przynosiła mu zimną lemoniadę i umilała ten czas rozmową. Pod koniec dnia byli już umówieni na kolejne spotkanie, a tata do dziś żartuje, że gdyby nie ciężka praca, to by mnie nie było. Dlatego w naszym domu każdy szanuje pracę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *