Niewielkie akcesorium o wielkiej mocy

Widoczność pieszych na drodze to stały i bardzo niebezpiecznych problem. Ogromna część z 16 tysięcznej, corocznej liczby wypadków z udziałem pieszych mogła zostać uniknięta, gdyby byli oni odpowiednio widoczni. Widzieć i być widocznym to dwie różne rzeczy, a zwiększyć swoją widoczność można bardzo łatwo. 

Odblaskowe taśmy to dyskretna protekcja 

odblaskowa taśmaWiele ludzi nie chce nosić elementów odblaskowych. Najpopularniejsza argumentacja to oczywiście to, że nie wyglądają one ani modnie ani ładnie. Niestety, takie podejście jest strasznie ryzykowane. Żadna moda nie jest warta zdrowia, ani tym bardziej życia. Szczęśliwie, dla ludzi którym zależy na tym aby takie elementy były jak najmniej widoczne, odblaskowa taśma to idealne rozwiązanie. Taśma ta cechuje się niewielką szerokością, zazwyczaj w okolicy jednego centymetra. O długości decydujemy sami, przycinając w odpowiednim miejscu. Jej mobilność sprawiająca, że możemy przyczepić ją w dowolnym miejscu czyni ja idealną dla osób szukających dyskretnej ochrony. Miejsce, gdzie umieścimy taśmę jest całkowicie dowolne, może więc być ona wkomponowana w naszą odzież wierzchnią dzięki czemu nie będzie rzucać się za bardzo w oczy. Jednocześnie, jej odblaskowe zdolności zapewnią perfekcyjną widoczność na drodze oraz sprawią, że kierowcy bedą widzieć nasze odbicie odpowiednio wcześnie. Dzięki temu ich czas na reakcje w niebezpiecznych sytuacjach zostanie znacząco zwiększony i ogólne bezpieczeństwo ulegnie poprawie. 

Być widocznym na drodze oznacza być bezpiecznym. Tylko i wyłącznie z tego względu warto zadbać o posiadanie odblaskowych elementów. Dla osób, które preferują dyskretną ochronę, małe taśmy, które można przyczepić w dowolne miejsce, są idealnym rozwiązaniem, zapewniając odpowiednia ochronę bez nadmiernego rzucania się w oczy dla innych ludzi, z wyłączeniem kierowców.