Nowoczesna firana do salonu

Dom bez okien byłby ciemnym bunkrem, nadającym się jedynie na skład narzędzi albo na zewnętrzny garaż. Dzięki oknom mamy w pomieszczeniach naturalne, dzienne światło, które jest nam niezbędne do funkcjonowania. Im więcej światła wpadnie przez okna do domu, tym lepiej, bo będzie on wtedy bardziej przyjazny dla domowników.

Modele nowoczesnych, gotowych firanek do salonu

nowoczesne gotowe firany do salonuFirany muszą być dopasowane do rodzaju pomieszczenia w jakim się znajdą i do funkcji jaka będą pełnić w danym miejscu. Jeżeli mamy okno balkonowe, to firana musi być aż do ziemi, a gdy ono znajduje się wysoko, to firana powinna sięgać tylko do wysokości parapetu, bo inaczej będą optycznie skracać pomieszczenie. Nowoczesne gotowe firany do salonu mogą być gładkie, prążkowane, udekorowane fantazyjnymi haftami, albo w modne kropki lub podłużne paski. Klasycznym zakończeniem gotowych firan, są lamówki w kolorach nieco jaśniejszych niż materiał z jakiego są wykonane. Nowe modele firan są coraz częściej wykończone falbanami, a szczególnie te o nierównomiernej długości. W łazience i w kuchni sprawdzą się popularne zazdrostki, które wiesza się w połowie okna na specjalnych rurkach. Firana w salonie powinna być wykonana z lekkiego i zwiewnego materiału, który nada lekkości pomieszczeniu i nie zabierze światła dziennego. Często gotowe firany są zamieniane na rolety, lub żaluzje bo nie wymagają prania a jedynie raz na czas przetarcia mokrą szmatką, która zbierze nadmiar kurzu, który się na nich gromadzi. 

Nowoczesne mieszkanie wymaga nowatorskich rozwiązań, dlatego poza meblami i dodatkami, warto zainwestować w gotowe firany szyte zgodnie z najnowszymi trendami, bo takie doskonale się wkomponują w wystrój pomieszczeń. Jeżeli sami się na tym nie znamy, to na pewno sprzedawca w profesjonalnym salonie, doradzi nam jak wybrać optymalny model.