Obsługa grilla na imprezie okolicznościowej

 

Byłem pracownikiem restauracji, która posiadała bogatą ofertę. Poza możliwością zjedzenia w lokalu dostępny był również catering, oraz organizowane były imprezy w terenie. Wielu klientów z tej opcji korzystało zwłaszcza w okresie letnim, kiedy była piękna pogoda.

Smaczne potrawy z dobrej jakości grilla

grill weber performerNiedawno do restauracji zgłosił się klient, który organizował przyjęcie dla swojej córki. Planował imprezę w plenerze, ponieważ zaprosił mnóstwo gości. Zdecydował się na jedzenie z grilla, które każdemu smakowało. Zostałem więc wydelegowany do obsługi tej imprezy. W restauracji dostępny był nowo kupiony  grill weber performer, którego wcześniej nie miałem okazji obsługiwać. Szef dokładnie mi pokazał jak korzystać z grilla i dzięki temu bez obaw mogłem zająć się obsługą tej imprezy okolicznościowej. Grill był dość spory i dzięki temu mieścił spore ilości jedzenia. Na dodatek każde mięso przygotowywało się szybko a przy tak sporej ilości ludzi to było dość istotne. Na imprezie pojawiłem się wcześniej i zacząłem przygotowywać potrawy. Zanim zaserwowałem jedzenie, to posmakowałem karkówkę, czy aby na pewno dobrze ją przyprawiłem. Jedzenie z tego grilla smakowało wybornie. Nic dziwnego, bo grill był bardzo dobrej jakości, co również miało wpływ na smak potraw. Kiedy zeszli się goście to miałem już jedzenie przygotowane i każdy mógł się częstować. Wszyscy zachwycali się smakiem potraw a ja bez problemu obsłużyłem tak dużą imprezę okolicznościową.

Szefowi po powrocie powiedziałem, że grill spełnił swoje zadanie. Wyjaśniłem, że potrawy smakowały o wiele lepiej i dzięki temu szef częściej zaczął używać tego grilla. Już nie był wykorzystywany tylko do imprez w terenie. W restauracji też już serwowano dania przyrządzone na tym grillu.