Ośrodki rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych

 

Wyjazd nad morze można połączyć z aktywnym wypoczynkiem. Osoby schorowane mają możliwość skorzystania z oferty ośrodków rehabilitacyjnych, które znajdują się w wielu miejscowościach nad Morzem Bałtyckim. Ośrodki te są przystosowane do przyjmowania osób niepełnosprawnych, które chcą odbyć turnus rehabilitacyjny.

Zajęcia rehabilitacyjne prowadzone nad morzem

ośrodek rehabilitacyjny nad morzemW czasie takiego turnusu można korzystać z wielu metod leczniczych i możliwości oferowanych przez specjalistów z zakresu rehabilitacji. Ośrodki przygotowane są do przyjmowania osób, które cierpią na dysfunkcje narządu ruchu. Chodzi tu przede wszystkim o osoby niepełnosprawne, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. W ośrodkach można liczyć na profesjonalną pomoc opiekunów. Turnusy przeznaczone są również dla osób z dysfunkcjami narządu słuchu. Taki ośrodek rehabilitacyjny nad morzem daje szansę nie tylko wypocząć i nabrać sił, ale również sprawić, że osoba z dysfunkcjami stanie się sprawniejsza, będzie sobie radzić lepiej w codziennych sytuacjach. Do ośrodka mogą udać się osoby, które cierpią na choroby wzroku. Często przyjeżdżają osoby niewidome. To samo dotyczy osób z wadami genetycznymi oraz wadami postawy. Osoba niepełnosprawna nie musi przyjeżdżać na turnus z opiekunem. Przeciwnie – w ośrodku znajdują się specjaliści, którzy w sposób profesjonalny zajmą się osobami niepełnosprawnymi. Można liczyć tutaj na fachową opiekę.

W czasie zajęć stawia się przede wszystkim na ćwiczenia fizyczne, by osoba chora mogła się rozruszać i polepszyć przynajmniej częściowo stan zdrowia. A to wszystko w miłej atmosferze i w otoczeniu pięknego krajobrazu. Ośrodku rehabilitacyjne bardzo często znajdują się nad samym morzem. Wiele zajęć odbywa się na świeżym powietrzu, na plaży. Warto zainwestować w taki turnus.