Pierwsze kroki na studiach

 

Rozpoczęcie studiów to zupełnie nowy etap w życiu, a zwłaszcza wtedy, kiedy wiąże się z wyjazdem do zupełnie obcego miasta. Z doświadczenia wiem, że jest kilka niezbędny produktów, bez których studiowanie obecnie może być bardzo utrudnione. Warto wcześniej się zapoznać z wymogami jakie stawia przed nami uczelnia, ale też życie studenckie. 

Niezbędne akcesoria podczas studiowania

microsoft office 365Na mojej liście przede wszystkim jest to laptop. Znałam osoby, które zaczynały studia bez niego, twierdząc, że w razie potrzeby będą korzystać w komputerów w bibliotece, ale dość szybko zmieniły zdanie. Obecnie poprzez internet załatwia się wszystko – wysyła wnioski o stypendia i inne formalne kwestie, odbiera się maile od wykładowców, w internecie znajduje się plan zajęć, ale też na portalach społecznościowych wrzucane są wszystkie notatki do nauki, a same egzaminy czasami odbywają się na platformach internetowych. Laptop też powinien być wyposażony w odpowiednie oprogramowania, z czego najważniejszy jest Microsoft Office 365. Dzięki niemu możemy pisać prace zaliczeniowe, tworzyć prezentacje, które bardzo często przedstawia się na zajęciach, ale też w przypadku kierunków ścisłych niezbędny może okazać się arkusz kalkulacyjny. Jest to narzędzie, które pozwoli tworzyć nam wszystko to, czego wymagają od nas na uczelni.

Odpowiednie dostosowanie się do obecnych sposobów funkcjonowania uczelni ułatwi nam i tak nie najprostsze rozpoczęcie studenckiego życia. Warto wcześniej dowiedzieć się jak przebiegają studia i co mogłoby być nam najbardziej przydatne, aby uniknąć dezorientacji i stresu, kiedy okaże się, że nie wiemy czegoś, co wiedzą wszyscy inni. Studia obecnie odbywają się w większym stopniu dzięki internetowi, warto więc upewnić się, że miejsce do którego jedziemy zawiera stałe łącze, a my posiadamy sprzęt.