Pierwsze napełnianie klimatyzacji w nowym aucie

Właściciele nowych samochodów nie muszą się martwić o stan techniczny swoich pojazdów przynajmniej przez kilka lat od zakupu auta. To jest właśnie najlepsze w nowych samochodach, że można po prostu wsiąść i jeździć. Nie trzeba niczego naprawiać ani pamiętać o przeglądach. Pierwszy przegląd techniczny robi się dopiero po trzech latach. Podobnie jest z pierwszą konserwacją auto-klimy.

Kiedy napełnić klimatyzację w nowym samochodzie?

napełnianie klimatyzacji krakówKupując nowy samochód w salonie można się od razu zapytać o to, po jakim czasie trzeba nabić klimatyzację po raz pierwszy. W przypadku zdecydowanej większości nowych aut można to zrobić spokojnie po czterech latach. Przy standardowym przebiegu mniej więcej tyle czasu zajmie przeciętnemu kierowcy wykorzystanie czynnika chłodniczego umieszczonego w klimatyzacji w nowym samochodzie. Każdy właściciel nowego samochodu zauważy przecież w trakcie jazdy, że klimatyzacja nie chłodzi tak mocno jak powinna. Taki stan rzeczy nie powinien jednak nastąpić wcześniej niż po czterech sezonach letnich. A jeśli tak się stanie to nie pozostanie nic innego jak tylko odwiedzenie serwisu oferującego napełnianie klimatyzacji Kraków to miasto, w którym takie serwisy działają przy co drugiej ulicy. Napełnienie klimy w nowym aucie należy zlecić w pakiecie z jej czyszczeniem i odgrzybianiem – nie wolno o tym zapomnieć, bo dzięki temu zagwarantujemy sobie wieloletnią sprawność tej instalacji.

Nowy samochód prosto z salonu to marzenie wielu kierowców. Można wówczas wsiąść i jeździć samochodem bez żadnych obaw o jego stan techniczny. Na pewno o nowe auto trzeba odpowiednio dbać. Nie trzeba w nim niczego naprawiać, ale wszelkie zalecane czynności konserwacyjne powinno się przeprowadzać w odpowiednim terminie. Dotyczy się to również klimy.