płyty poliwęglanowe

Płyty poliwęglanowe w ogrodzie

Moja koleżanka Barbara zawsze ma jakieś ciekawe pomysły. Zna się szczególnie na wystroju wnętrz i architekturze krajobrazu. Ciągle ma jakieś interesujące pomysły. Ostatnio opowiadała mi o tym, w jaki sposób wykorzystała tworzywo, które nazywa się poliwęglanem.

Płyty poliwęglanowe na altany

płyty poliwęglanoweJest to tworzywo sztuczne, które z tego, co wiem, może mieć nawet lepsze właściwości niż szkło. Jest na pewno bardziej trwałe i odporne na uderzenia. Solidne płyty poliwęglanowe świetnie się więc sprawdzają na przykład w ogrodzie jako atrakcyjna altana. Wcześniej nie wiedziałam nawet, że coś takiego jak poliwęglan kanalikowy istnieje, a teraz zdaję sobie sprawę z faktu, że może być on zastosowany z powodzeniem jako ochrona przed opadami o różnym stopniu nasilenia. Poza tym na pewno przyjemniej jest mieć daszek z poliwęglanu niż moknąć, rozkładając parasol. Poliwęglan bowiem jest stosowany bardzo powszechnie i nie tylko do tworzenia altan, ale właśnie też jako daszek. Na pewno każdy nieraz widział tego typu element przed wejściem do bloku mieszkalnego. On także zapewne tworzony był z poliwęglanu kanalikowego. Ten drugi, czyli tak zwany poliwęglan lity, jest bardziej spoisty, ale także cieńszy. Wiele osób używa go wewnętrznie, jak i w otwartej przestrzeni, jest on więc także bardzo funkcjonalny. Do końca nie wiem jak bardzo właściwości jednego i drugiego się między sobą różnią, bo nie jestem specjalistą. Firmy zazwyczaj oferują już gotowe produkty. Wybierając zatem świetliki z poliwęglanu, nie ma chyba sensu zastanawiać się dokładnie nad ich specyfiką.

Ważne jest, aby były one solidne i dobrze się prezentowały, bo chyba na tym ludziom najbardziej zależy. Koleżanka opowiadała mi właśnie również o tych świetlikach. One jednak są częściej stosowane w większych budynkach niż te typowo mieszkalne.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *