Po wypoczynek do Zakopanego

Kiedy mamy kilka dni wolnego, chętnie wyruszamy w Tatry. Nie musi to być wcale okres wakacyjny. Szczerze mówiąc, wolimy odwiedzać Zakopane poza sezonem, kiedy nie jest ono przepełnione turystami. Na szczęście zimowa stolica Polski jest atrakcyjna przez okrągły rok. Bez względu na to, kiedy przyjdzie nam do głowy wybrać się w to miejsce, zawsze spędzamy czas aktywnie i ciekawie.

Warto mieć sprawdzone noclegi

noclegi zakopane blisko centrumZ racji tego, że Zakopane jest miejscem często przez nas odwiedzanym, zdobyliśmy już niemałe rozeznanie w kwestii bazy noclegowej i gastronomicznej. Mamy już swoje sprawdzone i ulubione miejsca, w których zamawiam noclegi, ilekroć przybywamy do Zakopanego. Nie jest to jeden pensjonat. Mamy kilka wypróbowanych miejsc, które odwiedzamy rotacyjnie. Bywa bowiem tak, że czasami decydujemy się na wyjazd dosłownie w ostatniej chwili. Wtedy, nawet u zaprzyjaźnionego gospodarza, trudno jest znaleźć wolne miejsca noclegowe. Dlatego też warto mieć w zanadrzu kilka opcji. Ponieważ preferujemy noclegi zakopane blisko centrum, nasze ulubione miejsca zlokalizowane są w promieniu kilkuset metrów od Krupówek. Dzięki temu, niezależnie od tego gdzie akurat przyjdzie nam nocować, najciekawsze miejsca w mieście mamy zawsze na wyciągniecie ręki. Uważamy, że noclegi w pobliżu centrum to najlepsza możliwa opcja. Spacer po głównej ulicy miasta jest do zrealizowania w każdej chwili.

A tutaj mieszczą się wszystkie niezbędne dla turystów instytucje. Oprócz licznych restauracji i jadłodajni, mamy kina, muzea, banki czy pocztę. Można tu zmaleć także kilka biur podróży, które oferują ciekawe wycieczki po bliskich i nieco dalszych okolicach. Sami częstokroć korzystaliśmy z tego typu wycieczek i zawsze wracaliśmy z nich zadowoleni, przywożąc ze sobą mnóstwo pozytywnych wrażeń.